قالب وردپرس درنا توس

آتش‌سوزی گسترده در ظهیرالاسلام

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح جزییات این خبر گفت: ساعت ۷:۰۹ صبح امروز حادثه آتش‌سوزی به آدرس خیابان ظهیرالاسلام به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان چهار ایستگاه را به همراه نردبام و تجهیزات مربوطه به محل حادثه اعزام کردند.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل اظهار کرد: محل حادثه یک درست کردنمان دو طبقه بود که طبقه اول آن به محلی برای انبار کاغذ و طبقه دوم آن نیز به محلی برای انبار پوشاک و کارگاه تریکوبافی تبدیل شده بود.

ملکی با بیان اینکه حریق در طبقه دوم این درست کردنمان که حدود ۱۲۰ متر مربع مساحت داشت، رخ داده بود، اظهار کرد: شعله‌های آتش درحال سرایت به طبقه اول بود که آتش‌نشانان با اقدامات خود مانع از پیشروی آتش شده و اطفای حریق را در دستور کار خود قرار دادند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری تهران با اشاره به محفوظ شدن یک کارگر در میان شعله‌های آتش، خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان هنگام اطفای حریق متوجه شدند که در کارگاه از بیرون قفل شده که پس از باز کردن در کمال تعجب با یک کارگر روبه‌رو شدند که به منظور کار در شیفت شب در این درست کردنمان حاضر بود و امکان باز کردن در را نداشت.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان این فرد را در حالی که آسیب چندانی ندیده بود خارج کردند، افزود: همزمان اطفای حریق نیز ادامه یافت و عوامل آتش‌نشانی پس از مدتی موفق به مهار و اطفای کامل حریق در این انبار تریکو شدند.

وی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشنان آتش‌نشانان بررسی و اعلام خواهد شد، خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان پس از ایمنی محل، در ساعت ۹:۳۰ به عملیات خود خاتمه دادند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری تهران با اشاره به وقوع این حادثه گفت: در جریان این حادثه کارگر که از مرگ حتمی نجات داده شده بود به دلیل قفل شدن در از بیرون امکان نجات خود را نداشت، بنابراین توصیه می‌شود کارفرمایان از چنین اقداماتی جدا پرهیز کنند کما اینکه در گذشته نیز چنین اقداماتی رخ داده و منجر به مرگ کارگران شده است.

انتهای پیام

همچنین بررسی کنید

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی (Sony) در این پست قصد داریم نحوه ی …

پاسخ دهید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.