قالب وردپرس درنا توس

آرسن‌لوپن بلوار فردوس و همسرش به دام افتادند

به گزارش فرهیختگان، دوم مرداد امسال مردی به کلانتری ۱۰۳ گاندی رفت. وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «دیروز دوستم به نام امیر معروف به پژمان که از ۱۰ سال پیش او را می‌شناسم به خانه من آمد و شب را در خانه‌ام ماند. صبح اما وقتی از خواب بیدار شدم، متوجه شدم پژمان در خانه نیست. او سوئیچ ماشین ۲۰۶، همه مدارک شناسایی خودرو، دو حلقه انگشتر برلیان و کارت عابربانکم را دزدیده بود. وقتی گوشی موبایلم را بررسی کردم متوجه شدم ساعت دو بامداد از عابربانکم پول برداشت شده است.»

با آغاز تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی سپرده شد و پلیس به بررسی تصاویر دوربین مداربسته بانکی پرداخت که از آن پول برداشت شده بود. به این ترتیب تصویر پژمان به دست آمد. ماموران با انجام هماهنگی‌های قضایی و با راهنمایی‌‌های مالباخته به محل سکونت پژمان در منطقه بلوار فردوس رفتند اما این مرد به همراه همسرش به نام ناهید از محل گریخته بود.

کارآگاهان محل جدید سکونت پژمان و همسرش را ردیابی کردند و دریافتند که با شکایت تعداد دیگری از مالباختگان با موضوع «صدور چک‌های بلامحل، پرونده جداگانه دیگری برای پژمان و همسرش در شعبه ۱۰۱۰ مجتمع قضایی تشکیل شده است و ناهید نیز به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار دارد.

با صدور دستور توقیف خودروی سرقت شده در سیستم جامع پلیس، خودروی ۲۰۶ در منطقه شهرزیبا کشف شد. کارآگاهان در تحقیقات بعدی متوجه شدند پژمان از راه همسرش اقدام به فروش خودرو از راه آگهی کرده است.

خریدار خودرو پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی، به کارآگاهان گفت: «از راه آگهی روزنامه، اقدام به خرید یک دستگاه خودروی ۲۰۶ از یک زن جوان کردم. در زمان تحویل خودرو، به مقابل یک مجتمع مسکونی در منطقه شهرزیبا رفتم و پس از توافق بر سر قیمت، ۳۰ میلیون تومان را به صورت نقدی پرداختم. قرار شد مابقی پول ماشین را پس از انتقال سند و در محضر پرداخت کنم اما پس از آن هرچه با مالک خودرو تماس گرفتم، پاسخی نداد.»

با شناسایی مجتمع مسکونی یاد شده از سوی خریدار ۲۰۶ واقع در شهرزیبا، بلوار تعاون، کارآگاهان به این محل رفتند و در تحقیقات بعدی اطمینان پیدا کردند که پژمان و همسرش در این مجتمع سکونت ندارند. یکی از اهالی مجتمع که با دیدن تصویر ناهید این زن را شناخت به کارآگاهان گفت: «چند روز پیش این زن را با ظاهری آراسته در داخل مجتمع دیدن کردم. او خود را از بستگان همسایه طبقه بالا معرفی می‌کرد. این زن مقابل در واحد ما آمد و درخواست مقداری آب کرد. من نیز به تصور اینکه وی واقعا از بستگان همسایه طبقه بالای مجتمع است، به او آب دادم.»

خریدار خودرو نیز با تایید اظهارات این زن گفت: «روزی که برای خرید خودرو مقابل در مجتمع رفته بودم، از فروشنده ماشین خواستم یک لیوان آب به من بدهد. او پس از رفتن به داخل مجتمع، با یک سینی پارچ آب، مقابل در مجتمع آمد. آن زمان گمان می‌کردم واقعا این مجتمع، محل سکونت فروشنده ماشین است. بنابراین با این اطمینان ۳۰ میلیون تومان را به صورت نقد به او دادم.»

همزمان با ادامه رسیدگی به پرونده سرقت خودرو و فروش آن از راه روزنامه و شناسایی تعداد دیگری از شکات در مورد ارائه چک‌های بلامحل از سوی متهمون پرونده، کارآگاهان در تحقیقات خود موفق به شناسایی یکی از مالباختگان در شمال کشور شدند. براساس اظهارات این شخص، پژمان و همسرش پس از متواری شدن از تهران با چک‌های بلامحل اقدام به خرید یک دستگاه خودروی پراید از او کرده بودند.

با صدور دستور توقیف این خودرو و دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس، از راه فرماندهی انتظامی بندرعباس به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر رسید که این خودرو همراه دو سرنشین از سوی گشت انتظامی این شهرستان توقیف شده است.

کارآگاهان بلافاصله با اخذ نیابت قضایی به بندرعباس رفتند و هر دو متهم را به اداره آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

سرهنگ صفدر جان‌پرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در همین رابطه گفت: «این زوج با قرار قانونی روانه بازداشتگاه شده‌اند و تحقیق برای افشای بقیه جرم‌های احتمالی آنها ادامه دارد.»

وی ادامه داد: «متهمون در مورد سرقت پژو ۲۰۶ و فروش دو انگشتر برلیان به ارزش ۱۵ میلیون تومان اعتراف کردند و این انگشترها کشف و به مالباخته بازپس داده شد.»

همچنین بررسی کنید

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد     گروه تروریستی داعش زن …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.