قالب وردپرس درنا توس

آسان و مؤثرترین درمان میخچه

آسان و مؤثرترین درمان میخچه

پوست انسان يكي از حساس‌ترين قسمتهای بدن به حساب می آید و با کمترین فشاري عكس‌العمل  از خود نشان مي‌دهد و اين واكنش‌ها به شکلهای مختلفي هم چون تورم، تاول، قرمزي،وغیره  خود را نشان مي‌دهند. ميخچه  يك ضايعه پوستي هست که با واکنش طبیعی بدن برای محافظت از خود به وجود میاید. گاهي رعایت نکردن بهداشت پاها ،استفاده از کفشهای نامناسب وتنگ ویا کفشهایی با پاشنه بلند ویا داشتن برامدگی در قسمت کف پنجه پا مي‌تواند باعث ايجاد ناراحتي و درد در آن ناحيه شود.

در چه کسانی میخچه پیدا میشود؟

ميخچه در  خانم ها شايع‌تر از آقایان است. خانمها به دليل پوشيدن كفش‌هاي تنگ و پاشنه‌بلند و تحت فشار قرار گرفتن پاها و انگشتان بيشتر به اين ضايعه گرفتار  مي‌شوند. اين ضايعه معمولا با درد و تورم همراه می باشد پوشيدن كفش‌هاي تنگ يا شل هم به دليل سايش پا با كفش ممكن است باعث بروز ميخچه شود.

افرادي كه دچار ناهنجاري‌هاي استخواني هستند هم در معرض خطر ابتلا به ميخچه هستند وباید با پوشیدن کفش مناسب از ابتلا به میخچه جلوگیری نمایید.

چسب میخچه -بریدن میخچه با تیغ – استفاده از سنگ پا برای از بین بردن میخچه ویا روش های غیر بهداشتی دیگر  به هیچ وجه توصیه نمیشود چرا که موجب عفونت شدید شده وعواقب جبران ناپذیری به همراه دارند.

همچنین بررسی کنید

۹ نوع چای گیاهی مخصوص برای درمان گلو درد!

۹ نوع چای گیاهی مخصوص برای درمان گلو درد!

۹ نوع چای گیاهی مخصوص برای درمان گلو درد!   ۹ نوع چای گیاهی مخصوص …

پاسخ دهید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.