قالب وردپرس درنا توس

آموزش مخفی کردن فایل ها و پوشه ها در ویندوز ۱۰

[ad_1]

اگر رایانه خود را با فرد دیگری مشترک هستید پس مخفی کردن فایل های شخصی یک ضرورت به شمار می رود ، فرقی نمی کند که رایانه محل کارتان باشد یا منزل تان . ویندوز ۱۰ تغییرات اساسی نسبت به نسخه های دیگر ویندوز داشته است پس ما تصمیم گرفتیم که به شما یاددآوری کنیک که این تغییرات چه می باشد . در اینجا با همرا باشید تا به شما مخفی کردن فایل ها و پوشه ها در ویندوز ۱۰ را آموزش دهیم.

 

مخفی کردن یک فایل

خوشبختانه ، مایکروسافت در این قسمت به بازطراحی نپرداخته است . مخفی کردن یک فایل یا پوشه در ویندوز ۱۰ دقیقاً به مانند روشی است که در ویندوز ۷ انجام می شده است .

۱٫ از file explorer استفاده کنید تا به محل فایل یا پوشه ای که قصد مخفی کردن آن را دارید بروید . زمانی که آن محل را پیدا کردید به سادگی بر روی فایل یا پوشه راست کلیک کنید و گزینه “Properties” را انتخاب کنید .

۲٫ در قسمت Properties در روبروی گزینه “Attributes” شما می توانید دو گزینه را مشاهده کنید که یکی از آنها “Read-only” و دیگری “Hidden” می باشد . بدیهی است که ما می خواهیم که گزینه “Hidden” را انتخاب کنیم . از اینجا به بعد به سادگی بر روی دکمه “OK” یا “Apply” کلیک کنید تا فایل یا پوشه مورد نظرتان مخفی شود .

آموزش مخفی کردن فایل ها و پوشه ها در ویندوز 10

مخفی کردن چندین فایل

۱٫ File Explorer را باز کنید و تمام فایل ها یا پوشه هایی که می خواهید آنها را مخفی کنید را انتخاب کنید .

۲٫ در قسمت بالای پنجره File Explorer بر روی زبانه “View” کلیک کنید . این کار باعث می شود که شما گزینه های مختلفی را مشاهده کنید ، اما آن گزینه ای که ما می خواهیم “Show/hide” می باشد . در این قسمت دکمه ای به نام “Hide Selected Items” وجود دارد . با کلیک بر روی آن با پیامی روبرو می شوید که از شما می خواهد که با این تغییرات موافقت کنید . از شما سوال می شود که آیا می خواهید پوشه ها و فایل هایی که درون پوشه های انتخاب شده برای مخفی کردن می باشد را مخفی کنید . برای تایید مخفی کردن تمام این پوشه ها و فایل های انتخابی خودتان بر روی دکمه OK کلیک کنید .

hamirayane

نمایش فایل ها و پوشه های مخفی شده

زمانی که فایل ها و پوشه ها مخفی می باشند ، دیگر آنها در قسمت File Explorer نشان داده نمی شوند . برای اینکه آنها دوباره قابل مشاهده شوند ، بر روی زبانه “View” در قسمت بالای پنجره File Explorer کلیک کنید در قسمت “Show/hide”  یک گزینه ای به نام “Hidden Items” وجود دارد با کلیک کردن بر روی آن تمامی فایل ها و پوشه ها در آن محل به شما نمایش داده می شود . تمام فایل ها و پوشه هایی که مخفی بودند به صورت نیمه شفاف به نمایش در می آیند تا شما متوجه شوید که چه چیزی مخفی بوده و چه چیزی مخفی نبوده است .

hamirayane

واقعاً فایل های خود را مخفی کنید

تمام دلیل اینکه می خواهید فایل های تان را مخفی کنید این است که آنها را از چشمان کنجکاو دور نگاه دارید . متأسفانه اگر واقعاً فردی بخواهد جاسوسی فایل های شما را بکند ، تنها چند کلیک با آشکار سازی فایل ها و پوشه های مخفی شده شما فاصله دارد . خوشبختانه راه حل خوبی برای مقابله با اینکار وجود دارد و احتیاجی به دانلود کردن برنامه ی اضافه ایی در این زمینه نمی باشد .

ویندوز فایل های سیستمی را به طور پیش فرض و از دسترس کاربر پنهان می کند . مایکروسافت اینکار را انجام داده است تا کاربر به طور ناخواسته فایل های سیستمی را حذف نکند تا موجب اختلال در کارایی ویندوز نشود . این فایل ها به هیچ وجه در پنجره File Explorer نشان داده نمی شوند . برای نمایش این فایل ها کاربر باید گزینه Hide protected operating system files” را غیر فعال کند . این عمل غیر ممکن نیست اما کاربر احتیاج به دانش انجام این کار و کمی کارِ اضافی برای انجام آن دارد .

 

چگونه فایل های خود را واقعاً مخفی کنیم

به منظور اینکه واقعاً فایل های خود را مخفی کنید ، شما باید ویندوز را مُجاب کنید تا فایل های شما را به صورت فایل های سیستمی بشناسد . یک راه برای انجام اینکار می باشد ; با اینحال ، شما مجبورید که از خط فرمان (command line) استفاده کنید . برای دسترسی به پنجره خط فرمان ، باید ابزار “Run” را باز کنید . چندین را برای اینکار وجود دارد اما زدن همزمان دکمه های “Win +”R” سریع ترین راه ممکن است .

hamirayane

در قسمت جای خالی در ابزار “Run” حروف cmd را تایپ کنید . پنجره خط فرمان باز می شود تا شما بتوانید دستور مخفی کردن فایل ها یا پوشه های خود را در آن وارد کنید .

hamirayane

برای مثال من پوشه ای به نام “My Eyes Only” دارم که بر روی صفحه دسکتاپم قرار دارد . برای اینکه ویندوز این پوشه را به عنوان یک فایل سیستمی شناسایی کند من این فرمان را در پنجره خط فرمان تایپ می کنم :

attrib +s +h “C:UsersRyanDesktopMy Eyes Only”

برای اینکه اینکار را بروی پوشه ها یا فایل های خود انجام دهید کافیست تا مسیر پوشه و یا فایل خود را در قسمتی که حالت نقل قول دارد ( ”  ” ) دارد کپی کنید . اگر می خواهید که پوشه ی شما دوباره نمایش داده شود کی توانید به جای علامت “+” در دستور مورد نظر از علامت “-” استفاده کنید .

با این روش فایل ها و یا پوشه های خود را از دسترس دیگران دور کنید تا زیاد نگران اینکه فردی آنها را ببیند نباشید .

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

آموزش روش های مختلف حفظ امنیت مرورگرها

  آموزش روش های مختلف حفظ امنیت مرورگرها امنیت و حفظ حریم شخصی، چیزهایی هستند …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.