قالب وردپرس درنا توس

آموزش مهمترین تنظیمات Internet Explorer (قسمت پایانی)

IE 2 300x277  Internet Explorer ( )

آموزش مهمترین تنظیمات Internet Explorer (قسمت پایانی)

تب Privacy :

این بخش مربوط به مدیریت حریم خصوصی و کوکی هایتان است . بعضی از سایتها بدون اطلاع شما وارد حریم خصوصی شما شده و بدون اجازه شما از اطلاعات کوکی ها بهره برداری می کنند . در این بخش می توانید با حرکت دادن دگمه لغزنده داخل فریم Setting یکی از شش حالت پذیرش کوکی ها را قبول کنید . ( پذیرش تمام کوکی ها = Accept All Cookies ، Low ، Medium ، Medium High ، High و عدم پذیرش کوکی ها = Block All Cookies )
کوکی های اطلاعاتی هستند که بعضی از سایتها به صورت Text در کامپیوتر شما ذخیره می کنند . مثلاً ممکن است شما از سایتی نظیر www.Amazon.com که یک سایت فروشگاهی می باشد بازدیدی داشته باشید این سایت به کمک این کوکی ها از خریدهای شما مطلع شده و اطلاعاتی هم از جستجوهای اخیرتان به دست آورده و محصولات جدید را به شما پیشنهاد می دهد . کوکی هایی از این قبیل را کوکی های دسته اول یا طرف اول می گویند.
بعضی از کوکی ها هستند که از طرف سایتهایی که جنبه تبلیغاتی دارند ( مثل AOL ) در کامپیوتر شما ذخیره می شوند . این شبکه های تبلیغاتی که برای بسیاری از سایت های وب تبلیغات می کنند، توسط کوکی ها می توانند بفهمند که شما به کدام یک از این سایت ها سر زده اید و اولویتهای بازدیدهایتان چه بوده است . به این نوع کوکی ها ، کوکی های دسته سوم یا طرف سوم می گویند .
( این کوکی ها از هیچ قانونی برای حفظ اطلاعات خصوصی تبعیت نمی کنند و از اطلاعات معرّف شما بدون کسب اجازه بهره برداری می نمایند)
دسته ای دیگر از کوکی ها نیز به کوکی های جلسه ای معروفند این کوکی ها مربوط به دید و بازدیدهای فعلی شما می باشند و تا زمانی وجود دارند که مرورگرتان باز است و بعد از بستن مرورگر آنها نیز پاک می شوند .
برای کنترل کوکی ها می توانید یکی از گزینه های دگمه لغزان را انتخاب کنید . پیش فرض مرورگر که Medium می باشد که کوکی های طرف سوم را مسدود و کوکی های شخص اول را می پذیرد .
چنانچه هیچ کدام از شش مورد تعیین سطح پذیرش کوکی ها را نمی پسندید می توانید از راه اجرای گزینه Advanced و نهادن تیک در گزینه Override automatic بقیه گزینه ها را فعال نموده و در سمت چپ تنظیمات مربوط به کوکی های نوع اول و در سمت راست تنظیمات مربوط به کوکی های نوع سوم را مشخص نمایید . با نهادن تیک در گزینه Always allow می توانید کوکی های از نوع جلسه ای را نیز پذیرا باشید .
در فریم Setting (تب Privacy ) از راه گزینه Import می توانید فایلی را که دارای تنظیمات دلخواه شماست Import نمایید . این نوع فایل ها را می توانید از سایت سازمانهای حامی حریم های خصوصی افراد به دست آورید . برای اطلاع زیادتر می توانید به آدرس: www.microsoft.com/privacy/wizard/ یا www.privacy.org مراجعه نمایید .
از راه گزینه Edit در فریم Web Sites می توانید آدرس سایتهایی را که می خواهید کوکی های آنها را ممنوع ( Block ) یا مجاز ( Allow ) تعیین کنید ، ثبت کنید .
لازم به یادآوری است که تنظیمات مربوط به حریم خصوصی شما فقط در وب سایت هایی عمل می کنند که در منطقه امن اینترنت تعریف شده باشند. چنانچه سایتی را در منطقه سایت های معتمد (Trusted) قرار دهید، IE تمام کوکی های آن سایت را پذیرفته و اجازه خواندن کوکی ها را از کامپیوتر شما به سایت می دهد و چنانچه سایتی را در منطقه سایت های «ممنوعه» (Restricted) بگذارید، IE تمام کوکی های فرستادنی آن سایت را بر می گرداند.
تب Content :
با استفاده از گزینه های این تب می توانید میزان کنترل خود را بر سایتهای اینترنتی تنظیم نمایید .
ــ فریم اول Content Advisor می باشد . با کلیک بر روی گزینه Enable پنجره ای گشوده می شود . اولین تب این پنجره Rating می باشد که به وسیله آن می توانید میزان دسترسی خود یا استفاده کنندگان از مرورگر را به سایتهای حاوی خشونت و منافی اخلاق معین نمایید . در بخش Select a category to view the rating levels پس از کلیک بر روی هر عنوانی یک نمودار میله ای ظاهر شود که می توانید آن را با ماوس گرفته و به چپ و راست حرکت دهید تا میزان دسترسی به حد مورد نظر شما برسد .
در تب Approved Sites می توانید نام سایتهای مورد پسند خود را وارد نموده و نوع دسترسی ( همیشه = Always ، هرگز = Never ) به آن آدرس ها را نیز مشخص کنید . در تب General می توانید برای کاربران خود (در صورتیکه کامپیوتر شما سرور یک شبکه باشد ) نیز تعیین تکلیف نمایید که آیا می توانند سایتهایی که برای آنها هیچ تنظیمی صورت نگرفته بازدید کنند یا نه ؟ یا اینکه منوط به تایپ Password برای کاربران کنید ( منظور از Hint این است که در صورت فراموشی رمز آن کلمه بتوانید رمز را به یاد شما بیاورید . Hint نباید کلمه ای باشد که بقیهین به وسیله آن به راحتی بتوانند رمز را حدس بزنند .) در این صورت در فریم Content advisor گزینه Enable تبدیل به Disable شده و از راه گزینه Setting می توانید تنظیمات را انجام دهید . توسط گزینه Disable می توانید تنظیمات خود را غیرفعال کنید که برای این کار نیز از شما رمز خواهد خواست . برای برداشتن کل پسورد ، از راه Registry ویندوز در آدرس :
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesRatings
دو عنوان String – Hint و DWORD – Key را پاک کنید.
توسط گزینه های موجود در فریم Rating Systems می توانید یک فایل تراز یا تعیین نرخ دسترسی برای Content Advisor بیابید . با کلیک بر روی گزینه Enable می توانید توسط تب های مختلفی که ظاهر می شود این تنظیمات را انجام دهید . در تب Advanced نیز می توانید از انواع تنظیمات موجودتان استفاده نمایید .
ــ فریم دوم Certificates می باشد .
گزینه Clear SSL( Secure sockets layer ) State : وقتی شما از سایتی یا سایتهایی که به آن اطمینان دارید بازدید می کنید ، ممکن است در بین این سایتها ، سایتی از شما اطلاعات شخصی برای هر منظوری بخواهد . از طرفی چنانچه از سایت دیگری بازدید نمایید که از شما می خواهد تا اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید ، با توجه به اینکه این اطلاعات در کامپیوتر شما موجود است ، آن سایت بدون کسب اجازه ، از اطلاعات موجود بهره برداری قرار گیرد . برای delet نمودن این توضیحات ، بر روی گزینه مذکور کلیک نمایید .
گزینه Certificates راه پی بردن به هویت و اعتبار افراد در اینترنت بررسی گواهینامه ها و امضاهای دیجیتالی و گواهینامه های امنیتی سایت هایی را که بازدید کرده اید می باشد . (گواهی نامه امنیتی ، به عنوان مدرک معتبر بودن یک شرکت می باشد )
از راه گزینه publishers (ناشران) می توانید بفهمید که به چه شرکتهایی اعتماد کرده اید !
ــ فریم سوم مربوط به Personal Information ( اطلاعات شخصی کاربر ) می باشد .
با اجرای گزینه اول ( AutoComplete ) می توانید حالت تکمیل اتوماتیک آدرس وبها ، فرمها ، نام کاربر و رمز روی فرم ها را فعال یا غیر فعال نمایید . با استفاده از گزینه های Clear Forms و Clear Passwords نیز می توانید فرمها و رمز هایی را که قبلاً وارد نموده اید پاک کنید .
برای اطمینان و رعایت امنیت زیادتر، گزینه های این بخش را غیر فعال نمایید .

تب Connections :

به وسیله این تب می توانید ، امور مربوط به تنظیم و درست کردنن یک dial up connection ، اقدام کنید .
ــ با اجرای گزینه Setup می توانید تنظیمات مربوط به اتصال به اینترنت را انجام دهید .
ــ با اجرای گزینه Add یک Connection جدید می توانید بسازید .
ــ با اجرای گزینه Remove می توانید هر یک از Connection هایی را که درست کردنه اید ، پاک کنید .
ــ با اجرای گزینه Setting می توانید تنظیمات مربوط به هریک از Connetion هایی را که می خواهید انجام دهید .
ــ چنانچه چنانچه دو یا چند Connection دارید ، با اجرای گزینه Set Default می توانید یکی از آنها را به عنوان پیش فرض ارتباط با اینترنت قرار دهید .
ــ در صورتی که به عنوان یک عضو شبکه محلی هستید با اجرای گزینه LAN Setting می توانید تنظیمات مربوط به LAN را انجام دهید.
در همین تب فریم اول محتوی سه گزینه ( Option ) در مورد چگونگی برقراری ارتباط با اینترنت در زمان اجرای مرورگر می باشد . ( این موارد در زمانی صورت می پذیرد که در حالت OffLine باشید . )
الف) در صورت فعال بودن گزینه اول Never dial a connection هر زمان که شما مرورگر را اجرا کنید هیچ پیامی برای اتصال به اینترنت نخواهد داد و مرورگر اجرا خواهد .
ب) در صورتی که شما یکی از اعضای شبکه محلی هستید با انتخاب گزینه Dial whenever a network connection is not present می توانید به مرورگر بگویید که در صورت غیرفعال بودن شبکه محلی از راه یک شماره گیر Dialup Connection به اینترنت متصل گردد .
ج) در صورت فعال بودن گزینه Always dial my default connection مرورگر از راه شماره گیر پیش فرض اقدام به اتصال به اینترنت خواهد نمود .

تب Programs :

در این تب می توانید تعیین کنید که مرورگر برای انجام اقدامات ذکر شده در این بخش ، از کدام نرم افزار ویندوز استفاده نماید .
در صورتی که علاوه بر Internet Explorer ، مرورگر دیگری را بر روی کامپیوتر خود نصب نموده اید ، با کلیک بر روی گزینه Reset web Setting می توانید علاوه بر پرسش مبنی بر قرار دادن Internet Explorer به عنوان مرورگر پیش فرض در مورد عوض کردنHome Page مرورگر ( به آدرس Default مرورگر ) نیز نظرخواهی می کند .
با تیک زدن گزینه Internet Explorer should check to see whether it is the default browser، مرورگر Internet Explorer هنگام شروع به کار کنترل می کند که آیا به عنوان مرورگر پیش فرض می باشد یا نه ؟ و از شما می خواهد که آیا پیش فرض باشد یا نه ؟

IE 1 300x210  Internet Explorer ( )

آموزش مهمترین تنظیمات Internet Explorer (قسمت پایانی)

تب Advanced :

در آخرین تب می توانید تنظیمات زیادی را در مورد مرورگر انجام دهید . به خاطر کثرت گزینه موارد بسیار ضروری ، توضیح داده می شود ( گزینه هایی که در انتهای آنها Requires Restart وجود دارد بدین معنی است که چنانچه بخواهید این عناوین مؤثر و عملی گردند حتماً باید مرورگر را بسته و مجدداً آن را اجرا نمایید)
ــ زیرمجموعه Accessibility :
گزینه Always expand ALT text for images : یعنی در صورتی که حالت Show picture یا نشان دادن عکس در مرورگر غیرفعال باشد ، مرورگر توضیحات مربوط به ALT تصاویر را به صورت کامل و گسترده به جای تصویر نشان دهد . (در اینترنت ممکن است به هر دلیلی تصاویر نمایان نشود و یا اینکه کاربر حالت نمایش تصاویر توسط مرورگر را غیرفعال نموده باشد ، به همین خاطر معمولاً برنامه نویسان وب ، توضیحاتی درباره تصویر می نویسند که به جای عکس نشان داده شود ، این توضیحات در داخل تگ Img و به صورت ALT=” Hadi’s Picture ” نوشته می شود که در صورت لود نشدن تصویر عنوان « Hadi’s Picture » به جای عکس نمایش داده می شود . در مرورگرهای نسخه ۵ به بالا خاصیت ALT به صورت تول تیپ ( Tooltip ) نیز نمایش داده می شود .)
ــ زیرمجموعه Browsing :
گزینه Always send URLs as UTF-8 : یعنی آدرس هایی که در آدرس بار نوشته می شوند به صورت یونیکد فرستادن شوند تا تحت هر زبانی ( در هر کامپیوتری ) قابل خواندن باشند .
گزینه Automatocally check for Internet Explorer updates : یعنی مرور گر به طور اتوماتیک هر زمان که به اینترنت متصل می شود نسخه های به روز شده را جستجو کند .
انتخاب گزینه Disable script debugging موجب می شود که اشکال زدایی Script های صفحات وب انجام نشود . این اشکال زداها توسط توسعه دهندگان وب برای آزمایش برنامه ها و اسکریپت های موجود در صفحات وب بکار می رود .
دوگزینه(Other) و Enable Install On Demand ( Internet Explorer) یعنی مرورگر در صورت نیاز به یک سری از اجزای ترکیب دهنده خود یا صفحات وب ، آنها را دانلود و نصب نماید .
گزینه Notify when Downloads complete : بدین معنی است که مرورگر پس از دانلود نمودن فایلی ، اتمام آن را به کاربر اعلام نماید .
گزینه Show friendly HTTP error messages : با نهادن تیک در این گزینه ، چنانچه مشکلی در برقراری ارتباط با سرور به جود آید ، مرورگر توضیحی همراه با اشاره به چگونگی رفع آن به کاربر بدهد . ولی در صورت نداشتن تیک کاربر فقط نام ایراد و کد مربوط به آن را دیدن خواهد نمود .
گزینه Show friendly URLs : با نهادن تیک در این گزینه ، در صورت عبور ماوس از روی هر لینکی آدرس آن لینک به صورت http://www.myname.com در Status Bar ظاهر می شود ولی در صورت نداشتن تیک به صورت Shortcut to http://www.myname.com / ظاهر می شود .
گزینه Show Go button in Address bar : یعنی کلید Go در آدرس بار قابل رویت باشد .
گزینه Show Internet Explorer on the desktop : موجب نمایش آیکن مرورگر در Desktop می شود .
ــ زیر مجموعه Underline links :
هر یک از گزینه های زیر برای تعیین این که آیا لینکهای موجود در صفحات وب زیرخط دار باشند یا نه ، استفاده می شود .
Always = لینکها همیشه زیرخط دار باشند .
Hover = لینکها هنگام گذر ماوس از روی آنها زیرخط دار شوند .
Never = هرگز نیازی به زیرخط دار بودن لینکها نیست .
گزینه های Use inline AutoComplete : حالت تکمیل خودکار ادامه عبارات و کلمات را برای آدرس بارمرورگر فعال می کند .
گزینه Use smooth scrolling : موجب نرمی و روانی حرکت صفحه ( به میزان پیش فرض ) هنگام بالا و پایین بردن آن می شود .
ــ زیر مجموعه Multimedia :
گزینه Enable Automatic Image Resize : یعنی فعال نمودن حالت عوض کردناندازه تصاویر بزرگ برای قابل رویت شدن کل تصویر بر روی صفحه .
گزینه Enable Image Toolbar : وقتی که با ماوس بر روی تصویری مکث کنید تولبار های مربوط به تصویر در بالای عکس مذکور ظاهر می شوند . توسط این گزینه تعیین می شودکه آیاآن تولبارها ظاهر شوند یا نه ؟
گزینه های
Play animation in web pages ,
Play sounds in web pages ,
Play videos in web pages :
توسط این گزینه ها می توانید اجرای انیمیشن ها ، صداها و ویدئو های موجود در صفحات وب را فعال یا غیر فعال نمایید . غیرفعال نمودن این گزینه ها موجب دانلود و اجرای سریعتر صفحات وب در مرورگر می شود .
گزینه Smart image dithering : با فعال بودن این گزینه ، تصاویر ، صاف وسلیس نمایش داده می شود .
ــ زیر مجموعه Search from the Address bar :
گزینه Search results , and go to the most likely site : یعنی مرورگر بعد از جستجوی سایتها ، به آدرس سایتی که زیادترین نتایج را در بردارد ، برود .
گزینه Don’t search from the Address bar : یعنی مرورگر به هیچ عنوان از راه آدرس بار عمل جستجو را انجام ندهد .
گزینه Just display the results in the main window : یعنی مرورگر پس از جستجو از راه آدرس بار نتایج را در پنجره اصلی نشان دهد .
گزینه Just go to the most likely site : یعنی مرورگر پس از جستجو مستقیماً به آدرس سایتی که زیادترین نتایج را دارد ، برود .
ــ زیر مجموعه Security :
سه گزینه Check for Publisher’s certificate revocation و
Check for server certificate revocation و
Check for signatures on downloaded programs ،
برای کنترل ابطال گواهینامه های معتبر ناشران وب و سرورها وکنترل امضاهای دیجیتال و کدهای مجوز برنامه ها می باشد .
گزینه Do not save encrypted page to disk : چنانچه با یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان بطور مشترک از کامپیوتر استفاده می کنید و دوست ندارید که دیگران از اطلاعات شما ( نظیر کارتهای اعتباری ) که در فولدر Temporay Interent Files باقی می ماند مطلع شوند ، این گزینه را تیک بزنید .
گزینه when browser is closed Empty Temporay Internet Files-Folder : برای پاک شدن فایلهای موجود در « فولدر فایلهای موقتی اینترنت » (Temporay Interent Files ) پس از بستن مرورگر می باشد .
با انتخاب گزینه Enable Profile Assistant ، اطلاعات شخصی شما بر اساس آنچه که شما به سایتهای مورد اعتماد اعلام نموده اید در کامپیوتر ذخیره شده و حالت Share آنها نیز باقی خواهد ماند . همونگونه قبلاً اشاره شد این اطلاعات (بدون اجازه کاربر) مورد استفاده سایتهای دیگر نیز قرار خواهد گرفت .
گزینه Warn about invalid site certification : بدین منظور است که مرورگر از بی اعتباری گواهینامه سایت شما را مطلع نماید .
گزینه Warn if changing between secure and not secure mode : بدین معنا است که مرورگر ، زمانی که شما از سایتی امن به سایتی ناامن بروید ، شما را مطلع نماید .
گزینه Warn if forms submittal is being redirected : یکی از راههایی که هکرها از راه آن می توانند بدون این که متوجه شوید شما را به سایت دیگری بفرستند این است که جهت حرکت اطلاعاتی را که شما در فرم های وب پر کرده اید عوض می کنند . چنانچه می خواهید متوجه این عوض کردنجهت شوید می توانید این گزینه را تیک بزنید .
با کلیک بر روی Restore Defaults می توانید تمام تغییرات را به حالت پیش فرض برگردانید .
در پایان برای اعمال تغییرات ، بروری Apply و سپس Ok کلیک نموده و خارج شوید .

به پایان این مطلب رسیدیم امیدواریم برای شما کاربران عزیز مفید بوده باشه…

like  Internet Explorer ( )درصورت مفید بودن نوشته کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

baalatarin  Internet Explorer ( )


cloob  Internet Explorer ( )


donbaler  Internet Explorer ( )


viwio  Internet Explorer ( )


donbaleh  Internet Explorer ( )


twitter  Internet Explorer ( )


facebook  Internet Explorer ( )


google buzz  Internet Explorer ( )


google  Internet Explorer ( )


digg  Internet Explorer ( )


yahoo  Internet Explorer ( )


Technorati  Internet Explorer ( )


delicious  Internet Explorer ( )

پسندیدمup  Internet Explorer ( )(۰)نپسندیدمdown  Internet Explorer ( )(۰)

مطلب پیشنهادی

آموزش روت Xperia X8 | W8 با نرم افزار x8toolbox

آموزش روت Xperia X8 | W8 با نرم افزار x8toolbox در این نوشته قصد داریم نحوه …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.