قالب وردپرس درنا توس

اعتراف زن معتاد به سرقت از خانه مادرشوهر و همسایه

به گزارش خبرنگار مهر، دوم شهریور امسال از راه مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ ، وقوع یک فقره سرقت منزل به کلانتری ۱۲۷ نارمک اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتری در محل سرقت واقع در میدان تسلحیات ، صاحبخانه به آنها گفت : ۳۱ مرداد ، همراه اعضای خانواده برای شرکت در مراسم عروسی یکی از بستگان خانه را ترک کرده اما پس از بازگشت با در شکسته خانه روبه رو شدیم . با وارسی وسایل داخل خانه متوجه شدیم که کلیه طلا و جواهرات داخل گاو صندوق به ارزش تقریبی ۲۵ میلیون تومان به سرقت رفته است ” .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت منزل” و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۴ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با حضور تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه چهارم پلیس آگاهی در محل و بررسی صحنه سرقت ، با وجود اینکه در ورودی توسط سارق یا سارقین تخریب شده بود اما کارآگاهان اعلام کردند که سرقت توسط فرد یا افرادی انجام شده است که اطلاعات کاملی از محل سرقت ، محل نگهداری طلا و جواهرات و عدم حضور صابخانه داشته اند .

در ادامه تحقیقات و با توجه به نحوه سرقت ، کارآگاهان به تحقیق از همسایگان و بستگان مالباخته پرداخته و در ادامه موفق به شناسایی یکی از همسایگان مالباخته به نام “هایده . ز” ۲۸ ساله شدند . کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به محض شناسایی “هایده . ز” ، وی را به عنوان عروس مالباخته دیگری مورد شناسایی قرار دادند که سال گذشته و در خیابان سبلان ، منزلش مورد سرقت قرار گرفته بود .

با توجه به احتمال حضور هایده در هر دو سرقت ، کارآگاهان به تحقیق در خصوص وی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که هایده مدت دو سال است که به مصرف موادمخدر اعتیاد پیدا کرده و به همین علت با اعضای خانواده و به ویژه همسرش اختلاف شدیدی پیدا کرده است .

در ادامه رسیدگی به پرونده و انتقال هایده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ، کارآگاهان به تحقیق از وی پرداخته اما او منکر هرگونه ارتباط با سرقت منزل مالباخته می شد . با انجام اقدامات پلیسی و اطمینان کارآگاهان از حضور هایده در هر دو سرقت و کشف کلیدهای گاو صندوق و منزل مالباخته از داخل محل سکونت هایده ، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت منزل همسایه و در ادامه سرقت ۱۰۰ میلیون تومان از منزل مادرشوهرش اعتراف کرد .

متهم در خصوص نحوه سرقت از منزل همسایه خود به کارآگاهان گفت : “با توجه به ارتباط دوستانه ای که با همسر و دختر همسایه داشتم ، اطلاع پیدا کردم که آنها مقادیری طلا و جواهرات داشته و آنها را در داخل گاو صندوق نگهداری می کنند . یک هفته قبل از سرقت و با اطلاع از محل نگهداری طلا و جواهرات زمانیکه به منزل همسایه خود رفته بودم ، از اعتماد و غفلت آنها سوء استفاده کرده و با سرقت کلیدهای منزل و گاو صندوق اقدام به تهیه کلیدهای یدک کردم . زمانیکه شاکی و خانواده اش برای شرکت در عروسی در خانه حضور نداشتند وارد خانه آنها شده و پس از سرقت و برای آنکه پلیس را در مسیر تحقیقات دچار اشتباه کنم ، در ورودی خانه را نیز تخریب کردم ” .

متهم در خصوص نحوه سرقت از منزل مادر شوهر خود نیز کارآگاهان گفت : ۲۲ شهریور زمانیکه مادرشوهرم در مسافرت خارج از تهران بود ، به خانه آنها رفتم . با معرفی خود به عنوان صاحبخانه ، یک کلید ساز به خانه مادرشوهرم برده و به بهانه گم شدن کلید گاو صندوق درخواست کردم تا در گاوصندوق را برایم باز کند و کلیدساز نیز با اطمینان از این موضوع که من صاحبخانه هستم ، در گاوصندوق را باز کرد . پس از رفتن کلید ساز ، تمامی دلارها ، وجوه نقد و طلا و جواهرات داخل گاو صندوق به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان را سرقت کرده و به خانواده همسرم وانمود کردم که هیچ اطلاعی از سرقت ندارم ” .

سرهنگ کارآگاه گزافی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : “با توجه به اعتراف صریح متهم به هر دو سرقت و معرفی خریداران طلا و جواهرات مسروقه در منطقه شرق تهران ، کارآگاهان اقدام به دستگیری سه نفر در این رابطه کرده و متهم اصلی پرونده نیز با قرار قانونی رواه زندان شد  .

 

مطلب پیشنهادی

۶ ماه حبس برای داریوش خواننده معروف

داریوش زندانی  شد داریوش اقبالی دیروز بازداشت شد تا ۶ ماه محکومیت خود را در زندان  به …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.