قالب وردپرس درنا توس

تعریف جهانی جدید برای فشار خون

[ad_1]

فشارخون عوارض فشارخون بالا تعریف فشارخون تعریف جدید فشارخون

فشارخون عارضه ای است که زمینه را برای ابتلا به بسیاری بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی فراهم کرده است. جدیدا توسط انجمن قلب آمریکا تعریف جدیدی برای فشارخون اعلام شده است که بر طبق آن نزدیک به نیمی از آمریکایی های بالغ به فشار خون بالا مبتلا هستند.

بر اساس اعلام چارچوب جدید که توسط انجمن قلب آمریکا و انجمن کالج متخصصان قلب و عروق آمریکا اعلام شد میزان فشار خون طبیعی باید از عدد ۱۳۰/۸۰ (۱۳ سانتی متر جیوه سیستول، و ۸ سانتی متر جیوه دیاستول) کمتر باشد در حالی که پیشتر این عدد ۱۴/۹ بوده است.
در این چارچوب جدید همچنین بر درمان قاطع تر فشار خون تاکید می شود و هدف درمان نیز پایین آوردن فشار خون به کمتر از ۱۳ و ۸ است.
فشار خون حداکثری را که در صورت کسر قرار می دهند فشار خون سیستول،‌ و فشار خون حداقلی را که در مخرج کسر قرار می گیرد فشار خون دیاستول می گویند.
فشار خون بالا ممکن است به حملات قلبی، سکته های مغزی و نارسایی قلبی منجر شود.
تغییر جدید در تعریف فشار خون به این معنی است که ۱۰۳ میلیون نفر از آمریکایی ها که بالغ بر ۴۶ درصد جمعیت این کشور می شود، به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستند.
به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، ­فشار خون را قاتل خاموش می گویند، چرا که اکثرا هیچ علامتی ندارد، فشار خون یکی از بارزترین بیماریهای کشنده بوده که در ظاهر بی خطر است وتا زمانی که اندازه گیری نشود اطلاعی از بالا بودن آن نبوده تا اینکه صدمات جبران ناپذیری بزند.
در طول روز و عمر هر فرد میزان فشار خون متغیر است به طوری که در زمان فعالیت، فشار خون افزایش می یابد و هنگام استراحت افت می کند اما در افراد بیمار حتی در زمان استراحت نیز فشار خون از حد طبیعی بالاتر و یا پایین تر است.
یکی از نشانه های اطمینان از سلامت بیماران اندازه گیری فشار خون است؛
فشار خون طبیعی هر انسانی باید ۸۰/ ۱۲۰ باشد یا به عبارت مصطلح در جامعه فشار بزرگ یا سیستولی ۱۲۰ میلی متر جیوه و فشار کوچک یا دیاستولی ۸۰ میلی متر جیوه.
اندکی کمتر یا بیشتر بودن همیشه به معنای بیماری نیست و جزئی از فیزیولوژی بدن فرد محسوب می شود اما در علم پزشکی میزانی برای پرفشاری خون وکم فشاری خون تعیین کرده اند.
پرفشاری خون امروزه یکی از بیماری های مزمن غیرواگیر است که خطر مرگ ومیر زودرس را بالا می برد.
افزایش فشار خون باعث افزایش مقاومت در برابر جریان خون می شود و این مقاومت خطر ایست قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلب و بیماری های مزمن کلیه را بیشتر می کند.
ابتلا به فشار خون پایین گاهی به دنبال ایجاد برخی از نارسایی ها در قسمت های مختلف بدن اتفاق می افتد؛ نشانه های پایین بودن فشار خون عبارتند از: سرگیجه، تاری دید، عدم تعادل، احساس سبکی سر، تپش قلب در هنگام بلند شدن از زمین، تعریق و پوست سرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

مطلب پیشنهادی

پارگی تاندون آشیل پا در ورزشکاران:درمان درد و ورم آشیل با شاک ویومتخصص دیسک و ستون فقرات،شانه، زانو،دست و مچ پا

پارگی تاندون آشیل پا در ورزشکاران:درمان درد و ورم آشیل با شاک ویومتخصص دیسک و …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.