قالب وردپرس درنا توس

حقایقی که می توانند جان شما را نجات دهند (قسمت اول)

شما در زندگی روزمره با چالش های متفاوتی رو به رو هستید که ممکن است گاهی اوقات پای جان شما هم در میان باشد.با این حال حقایق و اطلاعات جالبی در این مقاله از هاو کن یو برای شما منتشر خواهیم کرد که با دانستن آن ها می توانید به راحتی جان خود را نجات دهید. با ما همراه باشید.

در این مقاله با شما کاربران عزیز مواردی را بررسی خواهیم کرد که دانستن هر یک از آن ها نتها می تواند جان خود شما را نجات دهد بلکه از سوی دیگر می تواند باعث نجات جان دیگران توسط شما هم بشود.

۷تشخیص مار سمی از غیر سمی


مطمئنا شناخت مار های سمی و غیر سمی یک لازمه برای هر فردی است که علاقه به گردش، کوه نوردی و بیابان دارد. هر چند به صورت معمول ما از مارها دوری می کنیم، اما شناخت و تشخیص یک مار سمی از غیر سمی مطمئنا حیاتی به نظر می آید.

  • قسمت شکمی دم مار های سمی منشعب شده نیست و به صورت تک ردیف بر روی هم قرار گرفته اند. همانند تصویر سمت راست بالا
  • قرنیه چشم مار های سمی معمولا شبیه به گربه هاست و مارهای غیر سمی معمولا دارای قرنیه های گرد هستند.
  • سر مثلثی شکل در مار های سمی یکی از مواردی است که می تواند متمایز کننده آن ها باشد.

مطمئنا در هر زمینه ای استثنا هایی وجود دارد ولی این موارد معمولا از راه های مععمول برای تشخیص سمی و غیر سمی بودن مار است.

۶نقاط کور به هنگام رانندگی


یکی از نکات بسیار مهم به هنگام رانندگی شناسایی و پیدا کردن نقاطی است که شما با وجود آینه ها نمی توانید دیدی داشته باشید که تنظیم صحیح آینه و شناسایی این نقطه ها بسیار مهم است. از آن جایی که ما مفصل در هاو کن یو تمامی این این نکات را توضیح دادیم در لینک های زیر هر یک را می توانید کامل و جامع مطالعه کنید.

چگونه آینه خودرو را تنظیم کنیم ؟

۵هرگز جلیقه نجات راقبل از خروج از هواپیما باد نکنید


هرچند احتمالش کم هست ولی اگر از هواپیما استفاده می کنید همیشه احتمال وقوع سانحه وجود دارد. در این مورد در رابطه با فرود و یا سقوط در آب صحبت می کنیم. اگر شما با شرایط سقوط یا فرود در آب رو به رو شدید و آب به داخل هواپیما و یا کشتی نفوذ کرد نباید جلیقه نجات خود را فعال کنید چرا که با این کار با سقف منتقل شده و به راحتی امکان خروج از آن را ندارید. این کار را وقتی با یک نفس عمیق از هواپیما خارج شدید انجام دهید.

۴نجات فرد در حال خفگی


این مورد یک امر حیاتی برای هر کس به حساب می آید که باید آن را فرا بگیرید. نام روش نجات افراد در این مورد Heimlich maneuver است. برای خارج کردن موارد مختلف همچون اشیا و یا غذای پریده شده در گلو می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

  • به هنگام مواجه شدن با این شرایط به سرعت در پشت وی قرار گرفته و سپس از زیر دستان مچ ها را بر روی هم و به صورتی که شصت ها به سمت داخل هستند بالای ناف قرار دهید.
  • در همین حالت مچ ها را محکم گرفته و در ادامه با فشار های تقریبا محکم دستان را به سمت پایین دنده های قفسه سینه بالا بیاورید.
  • این عمل را به صورت بالا و داخل چندین بار تکرار کنید تا شی گیر کرده در مسیر هوا خارج شود.

۳همیشه با خود قرص های ضد حساسیت همراه داشته باشید


حساسیت به صورت معمول شاید خیلی خطرناک نباشد ولی بسیار کسانی هستند که با داشتن حساسیت به موارد مختلف حتی پای جانشان در میان است و این شرایط همیشه به یکباره اتفاق می افتند. پس با به همراه داشتن قرص های ضد حساسیت همچون آنتی هیستامین ها جان خود و یا دیگران را در مواقع مواجه شدن با این شرایط نجات دهید.

۲حد توانایی و قدرت تحمل بدن خود را بدانید


مطالعات بسیاری که بر روی افراد مختلف انجام شده است نشان می دهد که به صورت معمول و میانگین یک قانون با نام قانون سه برای زنده ماندن در طبیعت وجود دارد.

شما می توانید سه دقیقه بدونه هوا، سه ساعت بدونه سرپناه در شرایط خیلی بد آب و هوایی، سه روز بدون آب و در نهایت سه هفته بدون غذا زنده بمانید.

همچنین در مقاله زیر می توانید تمامی روش هایی که به وسیله آن می توانید در طلبعت زنده بمانید را می توانید به صورت تصویری مطلعه و مشاهده کنید.

چگونه در طبیعت زنده بمانیم؟

۱خاموش کردن ظرف غذای آتش گرفته


در محیط آشپزخانه و به هنگام پخت و پز خیلی وقت ها به دلیل بالا رفتن بیش از اندازه شعله و داغ شدن روغن  و یا هر دلیلی دیگری ممکن است با آتش گرفتن ظرف غذا رو به رو شوید، در این هنگام یک اشتباه خطرناک استفاده از آب برای خاموش کردن آتش است که تنها اتش را شعله ور تر می سازد. در این مواقع تنها شعله را خاموش و درب ظرف را بگذارید.

 

Like

Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

۲۳۱

مقاله قبلی۵ آزمایش کاربردی برای تشخیص رنگ شدگی خودرو
مقاله بعدی۸ افزونه مهم کروم که هر کاربر حرفه‌ای باید استفاده کند

اطلاعات کاملی هنوز در دسترس نیست

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

چگونه خودرو خود را برای یک مسافرت زمستانی آماده کنیم؟

چگونه خودرو خود را برای یک مسافرت زمستانی آماده کنیم؟   آماده کردن خودرو در …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.