قالب وردپرس درنا توس

حکم عجیب یک دادستان آمریکایی

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از همشهری، گفته دادستان، مأموران پلیس در پاسخ به یک تهدید دست به این تیراندازی زده‌اند و اتهامات وارده بر آنها درست نیست. جولای سال ۲۰۱۲میلادی، شهر سگینا در ایالت تگزاس شاهد جنایتی بود که تا مدت‌ها باعث خشم مردم شده بود. طبق تصاویر ویدئویی که از این حادثه منتشر شد، ماجرا از زمانی آغاز شد که پلیس در جریان درگیری یک مرد با صاحب فروشگاهی در این شهر قرار گرفت. تیمی از مأموران برای بررسی ماجرا راهی این فروشگاه شدند و زمانی که به پارکینگ رسیدند، مرد بی‌خانمانی را دیدند که چاقویی جیبی در دست داشت.

 

۸مأمور فدرال مرد بی‌خانمان را دستگیر کردند و یکی از آنها با فریاد از وی خواست که چاقویش را زمین بگذارد. مرد که به‌نظر نمی‌رسید حال خوبی داشته باشد، به فرمان مأموران عمل نکرد و در این هنگام مأموران شروع به تیراندازی به سوی او کردند. شلیک ۴۶گلوله به مرد بی‌خانمانی که تنها یک چاقوی جیبی در دست داشت، باعث وحشت و شگفتی مردمی شده بود که در محل حادثه حضور داشتند. این اما پایان ماجرا نبود. چرا که مأموران پس از قتل مرد بی‌خانمان، به طرفش رفتند، به دستان جسد بی‌جان او دستبند زدند و یکی از آنها لگدی به وی زد و او را روی زمین کشیدند. انتشار تصاویر این حادثه، نه‌تنها باعث خشم مردم سگینا، بلکه واکنش مردم شهرهای دیگر هم شد و حتی تظاهرات اعتراضی را نیز به‌دنبال داشت؛ چرا که بعدها مشخص شد که مرد بی‌خانمان نه‌تنها یک جانی نبوده، بلکه مبتلا به بیماری روانی و تحت درمان روانپزشک بوده است.

 

به‌دنبال این ماجرا، ۸مأمور پلیسی که باعث این حادثه بودند بازداشت شدند و هر چند بعد از مدتی کوتاه همگی آنها آزاد شدند اما پرونده آنها به دادگاه فرستادن شد تا به اتهام آنها مبنی‌بر شلیک به فردی بی‌دفاع و بدون سلاح گرم رسیدگی شود.با گذشت ۲سال از این ماجرا اما هفته گذشته دادستان تگزاس اتهاماتی را که به مأموران پلیس وارد شده بود، رد و اعلام کرد که این اقدام افسران پلیس واکنشی در برابر یک تهدید احتمالی بوده است؛ اظهارنظری که بار دیگر خشم مردم شهر سگینا و مخصوصا مادر میلتون هال ۴۹ساله (مرد بی‌خانمان سیاهپوست) را به‌دنبال داشت.

 

جواهر هال در گفت‌وگو با خبرنگاران مرگ فرزند خود را یک ترور و جنایت توسط جوخه‌های مرگی خواند که لباس پلیس بر تن داشتند. وی گفت: خون فرزند من همونند آب در خیابان جاری شد. او یک تهدید نبود، منظورم این است که او تنها یک چاقوی کوچک در دست داشت. مأموران پلیس ۱۴بار و هر بار تعدادی گلوله به پسرم شلیک کردند و این در حالی بود که او دچار اختلالات روانی بود و خطری برای کسی نداشت.

 

۲۰۰۵

همچنین بررسی کنید

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی (Sony) در این پست قصد داریم نحوه ی …

پاسخ دهید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.