قالب وردپرس درنا توس

خواص شیر بادام

مخلوط شیر و بادام

بادام دارای مقادیر بالای کلسیم، آهن، فسفر و منیزیم است؛ به همین خاطر نوشیدنی شیر بادام، بسیار مقوی برای همه افراد است. بادام برای قلب، پایین آوردن کلسترول خون، سلامت استخوان، تقویت سیستم ایمنی بدن و تنظیم فشار خون مفید است. خواص بادام را مشاهده کنید.

برای تهیه این مخلوط ابتدا باید حدود ۵۰ گرم، بادام خام را خیس کنید و اجازه دهید به مدت یک شب در یخچال بماند. بهتر است که ظرف کوچکی را برای اینکار در نظر بگیرید و آب زیاد در ظرف نریزید.

روز بعد، پوست بادام ها را بگیرید و آنها را همراه ۴ لیوان آب و مقداری کمی عسل داخل مخلوط کن بریزید. نوشیدنی مقوی شما حاضر است می توانید آن را میل کنید و لذت ببرید.

روش دیگری برای پوست گرفتن بادام را اینجا ببینید.

شیر بادام - خواص شیر بادام

شیر بادام برای زیبایی

شیر بادام دارای خواص آنتی اکسیدانی است به همین دلیل برای پوست بهترین منبع تغذیه به حساب می آید. همچنین ویتامین E که در بادام است برای پوست و مو مفید است.

نوشیدن مداوم شیر بادام سبب شفافیت و درخشندگی پوست می شود.

شیر بادام در بارداری

جنین برای رشد استخوانهای خود به کلسیم نیاز دارد و باید این کلسیم را از خون مادر دریافت کند. این میزان کلسیم مورد نیاز معمولا در خوراکی ها و موا غذایی مصرفی زنان باردار موجود نیست. به همین دلیل مصرف شیر بادام در بارداری سبب می شود تا بدن آنها از نظر کلسیم تامین شود و به مراتب جنین نیز رشد بهتری داشته باشد.

همچنین بادام دارای فولیک اسید است و مصرف آن قبل از بارداری نیز توصیه می شود. در دوران بارداری نیز، مصرف بادام و شیربادام می تواند فولیک اسید مورد نیاز بدن مادر و جنین را تامین کند. کمبود فولیک اسید به صورت جدی، می تواند موجب تولد نوزادان با مشکلات نارسایی شود.

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

1530435201 1 269x165 - درمان انواع شکستگی مچ دست در اثر تصادف با تمرینات بازتوانیمتخصص دیسک و ستون فقرات،شانه، زانو،دست و مچ پا

درمان انواع شکستگی مچ دست در اثر تصادف با تمرینات بازتوانیمتخصص دیسک و ستون فقرات،شانه، زانو،دست و مچ پا

درمان انواع شکستگی مچ دست در اثر تصادف با تمرینات بازتوانیمتخصص دیسک و ستون فقرات،شانه، …

پاسخ دهید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.