قالب وردپرس درنا توس

دستگیری زن هفت تیر کش به اتهام سرقت طلا و جواهرات

به گزارش خبرنگار مهر. ساعت ۱۰ صبح ۲۰ شهریور امسال از راه مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت مسلحانه خانه ، در منطقه نیاوران – خیابان بوکان به کلانتری ۱۲۲ دربند اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتری در محل سرقت واقع در یک برج مسکونی ، یکی از اهالی مجتمع به مأموران گفت : ” زنی به نام “فریده”  به عنوان مستخدم روزانه از طرف یک شرکت خدماتی در خانه من کار می کرد که امروز با تهدید اسلحه کمری ، همسرم را در یکی از اتاق های خانه حبس کرده و پس از سرقت طلا ، جواهرات و وجوه نقد داخل خانه ، متواری شده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت مسلحانه” و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شاکی پرونده پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت : ۱۷ شهریور فریده  ، از سوی آژانس خدماتی … به عنوان خدمتکار روزانه به من معرفی شد . ۱۹ شهریور با اصرار از من اجازه گرفت تا شب را در خانه ما بماند . ساعت ۸ صبح فردای آنروز من به محل کارم رفته و او همراه همسرم ، طبق روال هر روز در خانه تنها ماند . ساعت ۱۰ ، عروسم با من تماس گرفت و عنوان کرد که همسرم پاسخگوی تماس هایش نیست و به همین علت او راهی خانه ما شده است . ۱۰ دقیقه بعد از این تماس ، عروسم با من تماس گرفت و گفت : “در خانه بسته است و هرچه زنگ می زنم کسی جوابگو نیست !!!! ” . من بلافاصله از محل کار به طرف خانه حرکت کردم . پشت در خانه ، رئیس درست کردنمان و عروسم منتظر بودند و اعلام کردند که صدای ناله ضعیفی از داخل خانه شنیده می شود . بلافاصله با باز کردن در ، همگی به داخل خانه رفته و همسرم را در داخل یکی از اتاق ها و با دست و پای بسته پیدا کردیم . با راهنمایی همسرم متوجه شدیم که زیادتر جواهرات وی به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان شامل انواع گردنبند ، انگشتر ، برلیان ، یاقوت و … همراه چند میلیون تومان وجه نقد داخل خانه توسط خدمتکار خانه سرقت شده است .

با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان با مراجعه به شرکت خدماتی …. به بررسی مدارک شناسایی ارائه شده از سوی خدمتکار متواری پرداخته و مطمئن شدند که تمامی اسناد و مدارک شناسایی ارائه شده از سوی این زن ، جعلی است .

در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از سیستم جامع پلیس ، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت دقیق متهم به نام “فریده .س” ۴۸ ساله و همسرش به نام “جواد . ن” ۴۵ ساله  شدند . بررسی های پلیسی نشان داد که همسر متهم یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه موادمخدر ، خرید اموال مسروقه ، جعل و سرقت اماکن است که بنا بر تحقیقات به عمل آمده ، آخرین بار نیز به خاطر اعتیاد به موادمخدر از یک شرکت خصوصی در شهرک ولیعصر اخراج شده است .

با شناسایی هویت متهم و همسرش ، مخفیگاه آنها در “شهرک دانشگاه” شناسایی و در تحقیقات پلیسی از این محل مشخص شد که وی همراه همسرش از این محل متواری شده است .

در ادامه تحقیقات ، سرانجام مخفیگاه متهم و همسرش در “شهرک آزادی” شناسایی شد و ساعت چهار بعدازظهر سوم مهر امسال  هر دو نفر آنها دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهشان مقادیری از طلا و جواهرات سرقتی نیز کشف شد .

متهم پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ،  به سرقت مسلحانه اعتراف و در همون اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت : طراح مسئولیته سرقت همسرم بود . او ضمن تهیه یک قبضه سلاح کمری ، مرا تحریک به این سرقت کرد . او سلاح را در اختیارم قرار داد و از آنجا که شرایط مالی شاکی را برای همسرم تعریف کرده بودم ، مرا تشویق به این سرقت کرد.

“جواد . ن” نیز در اعترافات خود به خرید سلاح از مناطق مرزی کشور و همچنین فروش مقادیری از طلا و جواهرات به دو خریدار طلا و جواهرات مسروقه اعتراف کرد که با شناسایی دو مال خر ، این دو نفر نیز دستگیر و مقادیر دیگری از طلا و جواهرات مسروقه از آنها کشف شد . 

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ،با اعلام این خبر گفت : با اعتراف صریح متهمین اصلی پرونده ، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی برای هر دو متهم صادر و جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف بقیه جرایم احتمالی و همچنین باقیمانده اموال مسروقه در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند .

همچنین بررسی کنید

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد     گروه تروریستی داعش زن …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.