قالب وردپرس درنا توس

صاعقه در کلمبیا ۱۱ قربانی گرفت

صاعقه باعث مرگ ۱۱ نفر در یک مراسمی آیینی در کلمبیا شد.

به گزارش سرویس حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ۱۱ عضو یک جامعه بومی طی مراسم آیینی خود در یک ناحیه دورافتاده کوهستانی در شمال کلمبیا بر اثر برخورد صاعقه کشته شدند.

سران گروه قومی «ویوا» در حال انجام آنچه که «مراسم معنوی هارمونی‌سازی» خوانده می‌شود، بودند که صاعقه به محل اجتماعشان برخورد کرد. در این حادثه ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

بازماندگان توسط ارتش نجات داده شدند و با بالگرد به بیمارستان‌هایی در شهر «سانتا مارتا» در کارائیب منتقل شدند. زیادتر حادثه‌دیدگان به خاطر سوختگی درجه دو یا سه تحت درمان قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، حادثه در نزدیکی شهر «گواچاکا» در رشته کوه‌های «سیرا نوادا»ی کلمبیا روی داد. به گزارش رسانه‌های محلی، حدود ۶۰ عضو قبیله در داخل معبدی با سقف پوشیده از گیاهان حضور داشتند که صاعقه با آن اثابت کرد.

سازمان بومیان کلمبیا (اونیک) اعلام کرد که برای بررسی راه‌های کمک به این جامعه در این دوره دشوار در حال گفتگو با خانواده‌های قربانیان است. اونیک در بیانیه‌ای توضیح داد که قوم «ویوا» بنا بر اعتقادات قبیله‌ای خود هنگام بروز اختلافات داخلی یا مشکلات زیست‌محیطی به «آداب هارمونی‌سازی معنوی» روی می‌آورد.

انتهای پیام

همچنین بررسی کنید

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد     گروه تروریستی داعش زن …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.