دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
قالب وردپرس درنا توس
جدیدترین مطالب سایت نایاب
خانه / دسته بندی نشده / قاتل اجاره‌ای دستگیر شد

قاتل اجاره‌ای دستگیر شد

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ساعت ۲۱ روز پنجم تیرماه امسال، یک فقره کشف جسد در یک واحد آپارتمانی در خیابان فاطمی از راه مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد که پیرمردی ۸۰ ساله که به تنهایی زندگی می کرده ، توسط قاتل یا قاتلین به قتل رسیده و تمامی اموال و مدارک داخل گاوصندوق خانه اش نیز سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی بوستان زاده، بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در ادامه با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان به تحقیق از خدمتکار مقتول پرداختند که این شخص در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مدتی است که به عنوان خدمتکار به منزل مقتول رفت و آمد دارم و به همین علت ، دسته کلید خانه وی را در اختیار دارم و بعد از ظهر هر روز برای انجام کارهای خدماتی از قبیل نظافت و دادن غذا و … به خانه مقتول می رفتم و در روز کشف جسد نیز طبق روال همیشگی ، در ساعت ۲۰ به خانه مقتول رفتم، اول تصور کردم که مقتول در حال استراحت است، اما پس از گذشت مدتی ، زمانیکه از وی خبر نشد ، برای دادن دارو به داخل اتاق خواب رفتم و در آنجا بود که متوجه شدم ، سرش از ناحیه پیشانی شکسته و رشته ای پلاستیکی نیز به دور گردنش پیچیده شده است که به او نزدیک شدم و پس از باز کردن رشته پلاستیکی چندین بار صدایش کردم اما مقتول نفس نمی کشید.

در ادامه کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به محل زندگی مقتول و بررسی صحنه جنایت اطمینان پیدا کردند که قتل توسط فرد یا افرادی انجام شده که یا مقتول آنها را می شناخته و در خانه را برایشان بازکرده و یا دسته کلید خانه مقتول را در اختیار داشته و از محل گاوصندوق و محل نگهداری کلید آن نیز اطلاع دقیق داشته‌اند که با توجه به نتایج بدست آمده از محل جنایت، بررسی فرضیه “ارتکاب جنایت توسط افراد مرتبط با مقتول” در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

با توجه به نتایج اولیه بدست آمده در پرونده، کارآگاهان قصد تحقیقات از اعضای خانواده مقتول را داشتند که اطلاع پیدا کردند که تمامی اعضای خانواده مقتول یک پسر و یک دختر در خارج از کشور زندگی می‌کنند و مدتها پیش، پس از اختلافات شدید خانوادگی ساختن شده مابین مقتول و اعضای خانواده‌اش، وی به تنهایی به ایران بازگشته است.

در ادامه، کارآگاهان موفق به شناسایی فردی بنام حسین. ق ( ۵۰ ساله ) شدند که در زمینه کارهای درست کردنمانی فعالیت داشت؛ در تحقیقات از حسین . ق مشخص شد که مقتول بواسطه اعتمادی که به او داشته، کلید خانه‌اش را در اختیار وی قرار داده و نیز بواسطه دوستی با مقتول، به او سرکشی می کرده، در تحقیقات بعدی نیز، حسین . ق در اظهارات اولیه عنوان کرد که چند روز قبل از کشف جسد وی به همراه اعضای خانواده و تعدادی از بستگانش، برای گردش و تفریح به شمال کشور رفته است که تحقیقات بعدی در این خصوص نیز صحت اظهارات وی را تأیید کرد.

در ادامه تحقیقات و با توجه به سرقت تمامی اسناد و مدارک متعلق به املاک متوفی به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول پیش از مرگ خود اقدام به انتقال محضری اسناد بنام حسین . ق کرده و این شخص تنها کسی است که از مرگ مقتول ، منتفع می شود.

با توجه به دلایل بدست آمده در خصوص انگیزه احتمالی جنایت ، کارآگاهان به تحقیقات گسترده ای در خصوص “حسین . ق ” پرداخته و به نحوه ارتباط حسین با یکی از کارگرانش بنام مشکوک مجید . ر ( ۲۷ ساله ) شدند که بنا بر تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که حسین ، حمایت مالی ویژه ای از مجید انجام داده به‌گونه ای که شرایط را برای اسکان خانواده مجید در تهران فراهم و یک واحد مسکونی در خیابان جیحون برای آنها پیش بینی و فراهم کرده بود ؛ حتی میزان حقوق مجید را نیز به میزان قابل توجهی افزایش داده بود . با توجه به شواهد بدست آمده ، کارآگاهان به تحقیق از مجید در خصوص آشنایی احتمالی او با مقتول و اطلاع از جنایت پرداخته اما او در تحقیقات اولیه منکر هرگونه آشنایی با مقتول و اطلاع از جنایت می شود.

در شرایطی که مجید در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از جنایت و مرگ مقتول در خیابان فاطمی شده بود ، اما کارآگاهان با سلسله اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که مجید روز جنایت ، در خانه مقتول حضور داشته است که با توجه به دلایل ، شواهد و قرائن بدست آمده ، مجید در روز ۲۳ مهرماه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد اما وی همچنان مدعی بیگناهی خود بود ؛ سرانجام با وجود اصرار مجید مبنی بر بیگناهی ، وی به ناچار در برابر دلایل ارائه شده از سوی کارآگاهان و پس از چند روز ، مجبور به اعتراف شده و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

مجید که ناچار به اعتراف و بیان حقیقت شده بود ، در خصوص جنایت به کارآگاهان گفت : “طرح و مسئولیته اصلی جنایت توسط حسین . ق ریخته شد و قرار بود تا پس از ارتکاب جنایت مبلغ ۱۵ میلیون تومان به من پرداخت کند اما زمانیکه نتوانست این مبلغ را یکجا پرداخت کند ، قرار شد تا حقوق ماهیانه مرا به میزان ۳۰۰ هزار تومان افزایش دهد “.

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت : “کلید در ورودی درست کردنمان و آپارتمان را حسین در اختیار من گذاشت و تمامی اطلاعات لازم در خصوص محل گاو صندوق ، محل نگهداری کلید گاوصندوق ، زمان خواب و استراحت مقتول را به صورت کامل در اختیارم گذاشت . پس از مشخص شدن زمان جنایت ، حسین به همراه خانواده اش از تهران خارج شد و به شمال رفت و من نیز در ساعت ۱۴ روز پنجم تیرماه با اطلاع از اینکه مقتول پس از خوردن دارو در حال استراحت است به خانه اش رفتم . همونگونه که حسین گفته بود ، او کاملا خواب بود ؛ اول با میله آهنی ضربه ای محکم به قسمت پیشانی مقتول زدم اما ناگهان مقتول بیدار شد و با ساختن سر و صدا قصد کمک گرفتن از همسایگان را داشت که با مقتول درگیر و تسمه پلاستیکی همراه خود را به دور گردنش انداخته و آنقدر تسمه را فشار دادم تا مقتول از نفس کشیدن افتاد . پس از جنایت نیز تمامی اسناد ، مدارک و وجوه نقد گاوصندوق را سرقت کرده، وجوه نقد را برای خودم برداشته و اسناد و مدارک را به حسین تحویل دادم “.

با توجه به اعترافات صریح مجید . ر در خصوص آمریت حسین در جنایت ، کارآگاهان اداره دهم اقدام به دستگیری حسین . ق در محل سکونتش در خیابان کارگر شمالی کردند و او نیز پس از مواجه حضوری با مجید بناچار لب به اعتراف گشوده و صحت اظهارات مجید را تأیید کرد .

حسین . ق در اعترافاتش با اشاره به نحوه آشنایی خود با مقتول و انگیزه جنایت به کارآگاهان گفت : در سال ۸۱ زمانیکه به همراه خانواده به شمال کشور رفته بودم ، در کنار دریا با مقتول آشنا شدم و پس از گذشت مدتی ارتباط مقتول با من و خانواده ام بسیار نزدیک شد ؛ آن زمان بود که متوجه شدم مقتول به علت اختلافات شدید خانوادگی ، اعضای خانواده اش را در آمریکا ترک کرده و خودش به تنهایی به ایران بازگشته است ؛ پس از گذشت مدتی و به پیشنهاد مقتول ، او تمامی اموال خودش به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان را به شرط اینکه تا زمان مرگش اختیار اموالش را به طور کامل در اختیار داشته باشد ، به نام من کرد اما پس از گذشت چند سال از این ماجرا ، اخیرا از لحاظ مالی به شدت در تنگنا قرار گرفته بودم و همین موضوع باعث شد تا تصمیم بگیرم تا با مرگ مقتول ، اختیار تمامی اموال را بدست بگیرم ؛ به همین علت موضوع را با یکی از کارگران خود بنام مجید . ر در میان گذاشتم و با دادن وعده پول و آوردن خانواده اش به تهران و … ، قبول کرد تا مقتول را به قتل برساند ” .

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمین برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

انتهای پیام

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آخرین اخبار از پرونده اسیدپاشی در اصفهان

رسول زرگرپور استاندار اصفهان با اشاره به آخرین پیگیری های انجام شده در حادثه اخیر …

عوض کردنحروف کوچک به بزرگ و بالعکس در Word به صورت سریع

همون‌طور که می‌دانید در زبان انگلیسی دو نوع حروف کوچک و بزرگ وجود دارد. حال …

روشهایی که موجب جستجوی بهتر در گوگل میگردنند!

کمتر کاربری است که برای جستجوی خود در دنیای اینترنت از گوگل استفاده نکند. اما …

ساختن لیست پخش هوشمند در Windows Media Player

برای گوش دادن به موسیقی‌های موردعلاقه طبیعتاً نیاز به گلچین کردن آن‌هاست. از این رو …

برگردانی تنظیمات نرم‌افزارهای امنیتی Kaspersky به حالت اولیه

در صورتی که از نرم‌افزار Kaspersky Internet Security و یا Kaspersky Anti-Virus برای حفظ امنیت …

آموزش رفتن به حالت ریکاوری و دانلودینگ در ال جی

آموزش رفتن به حالت ریکاوری و دانلودینگ در ال جی   در این آموزش قصد …

آموزش رفتن به حالت ریکاوری، فلش مود و فست بوت در سونی

آموزش رفتن به حالت ریکاوری (Recovery)، فلش مود (Flash Mode) و فست بوت (Fast Boot) …

نحوه دانلود فایل‏های ویدئویی از سایت ایران سیما

پایگاه اینترنتی «ایران سیما» به نشانی iransima.ir دارای بزرگ‌ترین آرشیو دیجیتال رسانه‌های ایران می‌باشد. این سایت مفید …

ورود به درایو C به راهی دیگر

شما برای ورود به درایو C کامپیوتر خود چه ‌می‌کنید؟ My Computer را باز کرده …

غیرفعال کردن اتوماتیک پد لمسی در لپتاپ به هنگام تایپ کردن

همون طور که می‌دانید کامپیوترهای لپتاپ دارای یک پد لمسی یا به اصطلاح تاچ‌پد (Touchpad) …

بازیابی ایمیل‌های حذف شده در Outlook.com

در صورتی که از سرویس Outlook.com برای مدیریت ایمیل‌های فرستادنی و دریافتی خود استفاده می‌کنید و اشتباهاً …

درست کردن و ویرایش زیرنویس به وسیله‌ی Notepad

در صورتی که اهل دیدن فیلم و سریال باشید حتماً با زیرنویس‌هایی که به صورت …

برگردانی مخاطبان حذف شده‌ی Hotmail پس از انتقال به Outlook.com

چنانچه شما از سرویس نوشته الکترونیکی سابق مایکروسافت یعنی Hotmail به سرویس جدید آن یعنی …

فرستادن یک ایمیل به تمامی مخاطبان در Outlook.com

چنانچه شما از سرویس نوشته الکترونیکی Outlook استفاده می‌کنید حتماً متوجه شده‌اید که این سرویس …

انتقال ایمیل‌ها و مخاطبان موجود در Gmail به Outlook.com

سرویس نوشته الکترونیکی Outlook به تازگی قابلیت انتقال مستقیم ایمیل‌ها و مخاطبان موجود در حساب …

نحوه فعال کردن قابلیت Inline AutoComplete در محیط ویندوز

در زیادتر مرورگرهای جدید مانند «گوگل کروم» و «اینترنت اکسپلورر ۹»، خاصیتی به نام Inline …

حذف تصویر حساب کاربری از منوی Start ویندوز ویستا و ۷

در ویندوز ویستا و ۷ در صورتی که وارد منوی Start شوید، در بالای این …

مخفی کردن نام حساب‌های کاربری در صفحه ورود به ویندوز ۷

همون طور که می‌دانید در ویندوز ۷ در صورتی که قصد ورود به ویندوز را …

ذخیره صدا با کیفیتی بالاتر در Sound Recorder ویندوز ویستا و ۷

Sound Recorder یک برنامه کاربردی و در عین حال ساده جهت ضبط صدا می‌باشد که …

جلوگیری از بسته شدن اتوماتیک برنامه‌ها به هنگام خاموش کردن کامپیوتر در ویندوز ۷ و ۸

در ویندوزهای ۷ و ۸، در صورتی که چندین برنامه را در حال اجرا داشته …

غیرفعال کردن پیغام‌های آزاردهنده‌ی Action Center در ویندوز ۷ و ۸

در ویندوزهای ۷ و ۸، قسمت جدیدی به نام Action Center به چشم می‌خورد. در …

بستن کلیه برنامه‌های هنگ کرده به سادگی

یکی از مشکلات روزمره‌ای که برای کاربران در محیط ویندوز رخ می‌دهد، هنگ کردن برنامه‌ها …

عوض کردنمکان ذخیره‌ی فایل‌های موقت در ویندوز

ویندوز در هنگام نصب و اجرای برنامه‌های مختلف، یک سری از فایل‌های موقت مورد نیاز …

حذف تاریخچه‌ی جستجو در ویندوز ۷ از راه رجیستری

همون‌طور که می‌دانید در ویندوز ۷ در صورتی که در قسمت جستجوی ویندوز اکسپلورر عبارتی …

اعمال تغییرات به هنگام اجرای Windows Media Center در ویندوز ۷

Windows Media Center نرم‌افزاری است که در به طور پیش‌فرض بر روی ویندوز ۷ نصب …

جابجایی پنجره به کمک کیبورد در ویندوز ۷

در ویندوز ۷ می‌توانید به وسیله ماوس پنجره‌های مختلف را بر روی صفحه جابجا کنید. …

۴ روش هوشمندانه در Paint ویندوز ۷

معمولاً اکثر کاربران به دلیل ظاهر ساده‌ی نرم‌افزار MS Paint، امکانات این نرم‌افزار را دست‌کم …

گرفتن گزارش سلامت سیستم در ویندوز ۷

همون‌طور که می‌دانید نرم‌افزارهای مختلفی برای تست سلامت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم وجود دارند. اما …

۳ راه برای دور زدن نصب آپدیت ویندوز در هنگام خاموش کردن کامپیوتر

در صورتی که در ویندوز ۷ اقدام به به‌روزسانی (Update) ویندوز کنید حتماً می‌دانید که …

سنجاق کردن فایل‌ها و پوشه‌ها به منوی Start ویندوز ۷

همون‌طور که می‌دانید در ویندوز ۷ با راست کلیک بر شورتکات‌های صفحه‌ی دسکتاپ و همچنین …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.