قالب وردپرس درنا توس

قصاص: مجازات قتل نوعروس کم شنوا

بیستم تیرماه سال ۹۱ مردی به ماموران کلانتری آزادی خبر داد که همسرش در خانه فوت شده است. وقتی ماموران در محل حاضر شدند، مرد جوان گفت: «مثل هر روز صبح به محل کارم رفتم. وقتی برگشتم دیدم که همسرم خوابیده است. او کم شنوا بود، به خاطر همین چند بار صدایش زدم، اما وقتی جوابم را نداد، با امدادگران اورژانس تماس گرفتم. آنها به خانه آمدند و بعد از معاینه شهره گفتند که او فوت شده است.»
پس از آن، جسد به دستور بازپرس، به پزشکی قانونی منتقل شد و کارآگاهان از خانواده شهره تحقیق کردند. مادر شهره گفت از دامادش- لقمان- شکایت دارد و احتمال می دهد که او مرتکب قتل شده باشد. او گفت: « لقمان همیشه با دخترم مشاجره می کرد و او را کتک می زد.»
کارآگاهان سپس تماس های لقمان را بررسی کردند و متوجه شدند او از مدتی قبل، با دختری به نام شراره رابطه دارد. شراره وقتی مورد تحقیق قرار گرفت، گفت: «مدتی قبل با لقمان آشنا شدم. او به من گفت می خواهد از همسرش جدا شود و با من ازدواج کند. مدتی که گذشت پیامک داد خانواده اش با طلاق آنها مخالفت کرده اند اما قصد دارد شهره را با خوراندن قرص از سر راه بردارد.»
در حالی که بررسی ها در حال انجام بود گزارش پزشکی قانونی نشان داد که شهره بر اثر مسمومیت با قرص سیانور فوت شده است، بنابراین لقمان به اتهام قتل عمد بازداشت شد. او در بازجویی ها اتهام خودش را انکار کرد و گفت: قبول دارم که با شهره اختلاف زیادی داشتم اما در ماجرای قتل او مسئولیت نداشتم. اما بازپرس دفاعیات متهم را قبول نکرد و با توجه به دلایل موجود در پرونده، وی را مجرم شناخت و کیفرخواست علیه وی صادر شد. صبح دیروز جلسه محاکمه متهم در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری و به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد. در اولی این جلسه اولیای دم مقتول برای قاتل دخترشان تقاضای قصاص کردند.
سپس لقمان در جایگاه قرار گرفت که با رد اتهامش گفت: من به شهره علاقه مند بودم و اتهام قتل او را قبول ندارم. او به خاطر حسادت به من و مادرش دست به خودکشی زد. مادر شهره به من علاقه زیادی داشت و همسرم از این موضوع ناراحت بود. او می گفت چرا باید مادرم هوای تو را داشته باشد و به من که دخترش هستم توجه کمی داشته باشد. شهره قربانی حسادت زنانه شد.
مرد جوان در خصوص رابطه اش با شراره هم گفت: من و شراره به صورت پیامکی ارتباط داشتیم و حضور او هیچ مسئولیتی در زندگی من نداشت.
قاضی عزیزمحمدی سپس از شراره خواست که در این باره توضیح دهد که دختر جوان گفت: من و لقمان با هم رفت و آمد خانوادگی داشتیم. مدتی بود یک ناشناس به من پیامک می داد و ابراز علاقه می کرد. بعد از مدتی متوجه شدم که لقمان است. او ادعا می کرد که به همسرش علاقه یی ندارد. حتی یک بار گفت می خواهد در غذای او سم بریزد که من مخالفت کردم. او وقتی مخالفت مرا دید گفت شوخی کرده است. پس از آخرین دفاعیات متهم، قضات دادگاه وارد شور شده و لقمان را به قصاص محکوم کردند.

همچنین بررسی کنید

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد     گروه تروریستی داعش زن …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.