قالب وردپرس درنا توس

معرفی قطعات الکترونیکی به همراه تصاویر هر یک

[ad_1]

.معرفی قطعات الکترونیکی به همراه تصاویر هر یک

شناسایی قطعات الکترونیک
 

.معرفی قطعات الکترونیکی به همراه تصاویر هر یک…:::… 
 
شناسایی قطعات الکترونیکی 
 

این مقاله توسط براندون Uhlig به عنوان بخشی از “شناخت قطعات برق(الکترونیک)” در قالب یک برنامه ارسال شده است. براندون موفق به دریافت جایزه Arduino کیت از دانشگاه یو سی هابی برای این مقاله فوق العاده شده است. با اجازه براندون می دانم که شما قدردانی از مقالات مانند این را با نوشتن مطالب بیشتر در این تاپیک بجا خواهید آورد. من امیدوارم که برای دیدن بسیاری از مقالات بیشتر شبیه این به سایت دانشگاه یو سی هابی نیز مراجعه نمائید. 
Scrounging برای قطعات ، راه بسیار خوبی برای علاقمندان به جز صرف مقداری پول است. شما می توانید جهت شکافتن و شناسایی بیشتر از قطعات دور انداخته شده الکترونیک و یا بلا استفاده استفاده کنید. این مقاله به شما ایده هایی در شناسایی و استفاده بهتر از قطعات را خواهد داد. 
بدیهی است ، که این مقاله جامع هم نمی تواند تمام دنیای الکترونیک را برای شما به نمایش بگذارد،اما شاید این مقاله به شما ایده هایی را برای جستجوی بیشتر خود در دنیای الکترونیک بدهد. 

 
مقاومت یکی از اجزای سازنده ترین مورد استفاده در یک مدار است. بسیاری از آنها رنگی است ، اما بعضی از آنها ارزش خود را در اهم و تحمل خود را چاپ شده بر روی آنها. برای تشخیص ارزش ها ، شما می توانید از دستیار الکترونیک نرم افزار های موجود در الکترونیک رایگان هابی مقاله در اینجا بر روی یو سی نرم افزار سرگرمی ، و یا پیدا کردن یکی از ابزار های بسیاری آنلاین. تعداد کمی از آنها را می توان در http://www.electronics2000.co.uk/ در بخش ماشین حساب در بر داشت. مولتی است که می تواند مقاومت بررسی همچنین می تواند مفید واقع خواهد شد ، فراهم کردن مقاومت در حال حاضر از هیئت مدیره حذف (اندازه گیری آن در حالی که هنوز می توانند در نتایج نادرست را soldered ، به دلیل ارتباط با بقیه از مدار). آنها معمولا با “R” در مدار مشخص شده اند. 

 
Potentiometers مقاومت متغیر هستند. آنها به طور معمول باید ارزش آنها مشخص شده بر روی آنها ، به طور معمول با حداکثر ارزش افزوده در اهم مشخص شده اند. کوچکتر trimpots ممکن است کد ۳ رقمی که ۲ رقم اول و مهم هستند ، استفاده و ۳ است چند برابر (در واقع تعداد ۰ پس از ۲ رقم اول). به عنوان مثال ، کد ۱۰۴ = ۱۰ ۰ توسط چهار ‘s= 100000 = 100K اهم اهم قرار دارد. آنها همچنین ممکن است یک کد نامه بر روی آنها نشان می دهد مخروطی (که چگونه تغییرات مقاومت در ارتباط با چقدر پتانسیومتر روشن باشد) داشته باشد. آنها معمولا با “VR” در مدار مشخص شده اند. 

 
خازن ها نیز بسیار معمول استفاده می شود. بسیاری از ارزش های خود را بر روی آنها چاپ شده ، برخی از آنها با کد ۳ – رقمی مشخص شده ، و چند رنگی. همین منابع ذکر شده در بالا برای مقاومت نیز می تواند کمک به ارزش خازن شناسایی شما خواهد شد. آنها معمولا با “C” در مدار مشخص شده اند. 

 
سلف ، همچنین به نام کویل ، می تواند یک کمی سخت تر برای فهمیدن ارزش های خود. اگر آنها رنگی ، منابع ذکر شده برای مقاومت می تواند کمک کند ، در غیر این صورت یک متر خوب است که می تواند اندازه گیری اندوکتانس مورد نیاز خواهند بود. آنها معمولا با “L” در مدار مشخص شده اند. 

 
کریستال اسیلاتورهای و نیز نسبتا آسان به توسط چشم را تشخیص دهد. بسیاری از آنها به وضوح با فرکانس عامل خود را چاپ شده بر روی آنها مشخص شده اند. آنها معمولا با “X” و یا “Y” در مدار مشخص شده اند. 

 
رله به طور نمونه در پلاستیکی محصور در خشکی ، و بسیاری از آنها مشخصات خود را در آنها چاپ شده است. آنها معمولا با “K” در مدار مشخص شده اند. 

 
ترانسفورماتور معمولا خیلی آسان به با چشمت شناسایی ، و بسیاری از آنها مشخصات خود را در آنها چاپ شده است. آنها معمولا با “T” در مدار مشخص شده اند. 

 
باتری ها نیز بسیار آسان به شناسایی ، و به خوبی خود را با مشخصات مشخص شده اند. 

 
فیوز را می توان آسان به شناسایی ، و معمولا دارای ولتاژ و شدت جریان برق رتبه ها مشخص شده بر روی آنها. 

 
نیمه هادی مانند دیودها (معمولا با “D” مشخص شده در مدار). 

 
ترانزیستور (معمولا با “Q” در مدار مشخص شده) 

 
پل رکتیفایر (معمولا با : “BR” در مدار مشخص شده) 

 
(typically marked with an “U” or “IC” on a circuit board) 
مدارهای مجتمع ، (معمولا با “U” یا “IC” در مدار مشخص شده) می تواند کار کمی بیشتر به شکل از آنچه آنها می کنند. بسیاری از انواع مختلف بسته بندی می تواند همان ، به طوری که آنها همه می توانند تنها با خود به نظر می رسد قابل شناسایی نباشد استفاده کنید. در اغلب موارد اطلاعات مورد نیاز در datasheet دستگاه را در بر داشت. datasheet سند حاوی مشخصات دستگاه و در بسیاری از مدارات به عنوان مثال ، پیوند به برنامه یادداشت ها عبارتند از ، و دیگر اطلاعات با ارزش است. آنها معمولا در فرمت PDF . اگر شما یک فایل PDF قبل از استفاده نکرده ام ، شما خواننده PDF برای باز کردن آن نیاز دارند. 

A couple of free ones can be found below. 

http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html (Adobe Reader) 

http://www.foxitsoftware.com/pdf/rd_intro.php (Foxit Reader) 

To find a datasheet, you first need to find some info on the part. Luckily, they have part numbers which can be used to help identify them. They may also have the manufacturers logo on them. Finding the manufacturer can be extremely useful as the most up-to-date information is usually available on their website. For help in finding the manufacturer based on their logo, check out the following sites. They also include links to the manufacturer’s websites. Datasheets can normally be found under the support/download section, or you can put the part number in their search bar. 

http://www.classiccmp.org/rtellason/logos/semiconductorlogos.html 

http://www.dialelec.com/semiconductorlogos.html 

http://freespace.virgin.net/matt.waite/resource/logos/index.htm 

http://hallaweb.jlab.org/tech/jackjack/public_html/manuals/chip_specs/Manufacturers%20of%20ICs%20and%20their%20logos%20-%202.htm 

http://www.chipdocs.com/logos/logotypes.html?ReR=GG&ReR=GG 

If you can’t find any information on the manufacturer, or are unable to find a datasheet on their website, you do have a few more options. There are several search engines on the web to help locate datasheets. Some free ones are listed below. You can search by part number, or even by a partial part number. 

http://sdw.bgs.nu/a.html 

http://www.datasheetcatalog.com/ 

http://www.alldatasheet.com/ 

http://www.datasheetarchive.com/ 

If those fail, you can try using a search engine such as google. Adding “pdf” to your search string can slim down the results, reducing the amount of sites just selling the part with no other useful information. There is also a chance of finding no information on a particular part. Some manufacturers will produce special order parts with “house” numbers, which can mean nothing except to the company that actually purchased them

همچنین بسیاری از قطعات دیگر شما ممکن است بخواهید برای صرفه جویی کردن کردن هیئت مدیره ، اما ممکن است به سختی اطلاعات خاص را پیدا کنید. آنها ممکن است علامت زده نشده است ، اما شما می توانید برخی از اطلاعات خوب به طور کلی در وب پیدا کنید به شما کمک کند. 

 
 
 
 

و حالا برای تست ،برد زیر را مشاهده کنید که چگونه بسیاری از اجزای قطعات نام برده می توانید سازنده آن با شد. 
حال نام قطعات را با توجه به شکلشان بگوئید؟ 
 

– ۱ دیودها 
– ۲ -زنگ Piezo 
– ۳ ترانزیستور 
– ۴ -ترانسفورماتور 
– ۵ -رله 
– ۶ -سلف 
– ۷- مدارهای مجتمع (آیسی است) 
– ۸- خازن 
– ۹- کریستال 
۱۰- ۰ مقاومتها 

 

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

مطلب پیشنهادی

معرفی خدمات توانبخشی و کلینیک های معتبر فیزیوتراپی ، کاردرمانی و گفتار درمانی

[ad_1] متاسفانه توانبخشی در نظام سلامت کشور هنوز به خوبی شناخته نشده است. فرایند درمان …

پاسخ دهید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.