قالب وردپرس درنا توس

مهمونی مرگ در خانه روستایی

وقتی ٩ زن و مرد میهمون وارد خانه روستایی یک خانواده ۴ نفره شدند هرگز تصور نمی‌کردند بافت فرسوده بر سرشان آوار شود.در این حادثه هولناک ١١ زن و مرد زیر خروارها خاک گرفتار شدند که اول با کمک‌رسانی امدادگران هلال‌احمر ٨ نفر بیرون کشیده شدند. تا این‌که نجات‌یافتگان از حبس شدن ۵ نفر دیگر در زیر آوار مرگبار درست کردنمان خبر دادند.

ساعت  ١٨:٣٠ روز ٢۵ آبان‌ماه خانواده روستایی میزبان میهمونانشان بودند که ناگهان حادثه‌ای عجیب رخ داد. در یک چشم بر هم زدن صدای مهیب و تکان‌های شدید ناشی از ریزش سقف و دیوارهای خانه‌ همه را به وحشت انداخت و ناگهان درست کردنمان ٢ طبقه بر سر ساکنان آوار شد. همسایه‌های این خانه که از صدای هولناک ریزش آوار تصور می‌کردند زلزله آمده است سراسیمه به کوچه دویدند و دیدند که در برابر دیدگانشان درست کردنمان٢طبقه فرو ریخته است.

مردم روستای سنقر وکلیایی وقتی دیدند همسایه‌هایشان زیر خروارها خاک گرفتار شده‌اند درحالی‌که شوکه بودند خبر این حادثه هولناک را به پایگاه هلال‌احمر گزارش کردند.دقایقی بعد با تماس ساکنان روستا، امدادگران هلال‌احمر خود را به محل حادثه رساندند. در بررسی‌های میدانی مشخص شد که اعضای یک خانواده به همراه میهمونانشان زیر آوار زندانی شده‌اند. عملیات نجات برای رهایی جان آنان کلید خورد و پیکرهای نیمه‌جان ٣ نفر همون دقایق اولیه از زیر خروارها خاک بیرون کشیده شد. جست‌وجو در زیر آوار درست کردنمان درحالی ادامه داشت که ۵ زن و مرد دیگر نیز درحالی‌که به شدت زخمی شده بودند از میان تلی از خاک نجات پیدا کردند. تا این‌که…

آوار مرگ
همزمان با انتقال زخمی‌شدگان به بیمارستان بلافاصله امدادگران هلال‌احمر ادامه عملیات خود را کلید زدند. سگ‌های نجات به کمک لودر وارد درست کردنمان فرو ریخته شدند. تا این‌که جسد بی‌جان ٣ زن و ٢ مرد دیگر از زیر آوار بیرون کشیده شد.

احمد بخشی رئیس هلال‌احمر سنقر و کلیایی در رابطه با عملیات امدادگران هلال‌احمر به حادثه‌دیدگان این آوار مرگبار گفت: «ساعت١٨:٣٠ در پی تماس یگان امداد نیروی انتظامی با پایگاه امداد جاده هلال‌احمر شهرستان سنقر وکلیایی مبنی بر ریزش یک درست کردنمان
 ٢ طبقه در روستای جوب کبود سفلی بلافاصله امدادگران جمعیت هلال‌احمر شهرستان سنقر در قالب ٣ تیم امداد و نجات در آوار، تیم سگ‌های تجسس و امداد کمک‌های اولیه به محل وقوع حادثه اعزام شدند.»

وی افزود: «با کمک امدادگران جمعیت هلال احمر، نیرو‌های انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران، دیگر ارگان‌ها و نیرو‌های مردمی حاضر در محل وقوع حادثه در همون دقایق اولیه ٣ نفر را از زیر آوار بیرون کشیده و به بیمارستان انتقال دادند. امدادگران جمعیت هلال‌احمر بعد از دو ساعت تجسس از وقوع حادثه ٢ تن را که به کام مرگ فرو رفته بودند از زیر آوار بیرون کشیده و به همراه مصدومان این حادثه به بیمارستان امام‌خمینی(س) شهرستان سنقر و کلیایی انتقال دادند.

براساس گزارشات رسیده، ٣ نفر به‌طور سرپایی مداوا شدند، وضع یک نفر از مصدومان وخیم است و ۴ نفر دیگر نیز وضع عمومی رضایت‌بخشی دارند. بررسی کارشناسان نشان می‌داد علت اصلی این حادثه به دلیل قدیمی‌بودن و کم کردن میزان استحکام و بافت فرسوده درست کردنمان است.»

رئیس هلال‌احمر سنقر با هشدار نسبت به کسانی که خانه‌های فرسوده دارند هم گفت: «با توجه به فرا رسیدن فصل بارندگی و سرما افرادی که دارای درست کردنمان‌هایی با بافت فرسوده هستند نسبت به بازسازی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده اقدام کنند و در کلاس‌های امدادونجات که در روستا‌های شهرستان سنقر وکلیایی درحال برگزاری است جهت آمادگی در مقابل حوادث و بلایای طبیعی شرکت کنند.»

روزنامه شهروند

اخبار مرتبط :

دختری در یافت آباد زیر آوار ماند + تصاویر

سقوط مرگبار دکل مخابراتی +تصاویر

مرگ تلخ ۷ نفر زیر آوار زباله

همچنین بررسی کنید

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد     گروه تروریستی داعش زن …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.