قالب وردپرس درنا توس

مواظب پیامک های مشکوک باشید


به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایران، در اوایل پاییز امسال مردی با در دست داشتن برگه شکوائیه‌ای به پلیس فتای استان مرکزی مراجعه کرد و درخواست پیگیری برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی‌اش را اعلام داشت.


با شروع تحقیقات کارآگاهان پلیس سایبری مشخص شد که مدتی پیش پیامکی درخصوص برنده شدن مالباخته در یکی از طرح‌های یک شرکت مخابراتی به گوشی وی فرستادن شده و وی نیز برای دریافت مبلغ جایزه اطلاعات حساب خود را در اختیار مردی ناشناس قرار داده است و در ۳۴ مرحله شش میلیون و ۸۰۰ هزار ریال از حساب این شخص به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

 

سرگرد «مصطفی نوروزی» رئیس پلیس فتای استان مرکزی در این باره گفت: در اقدامات فنی و کارشناسی مرد شیاد که ساکن یکی از شهرهای حومه تهران بود، دستگیر شد.وی اضافه کرد:‌ با بررسی مدارک و اسناد موجود متهم به جرم خود اعتراف کرد و مشخص شد وی قبلاً نیز دو کلاهبرداری دیگر از طعمه‌هایش در ساوه و کمیجان انجام داده است.

 

سرهنگ نوروزی با اشاره به ادامه تحقیقات از این مرد با تأکید بر لزوم دقت شهروندان در نگهداری اطلاعات حساب‌های بانکی خود بیان داشت: به هیچ عنوان به پیامک‌هایی که با عنوان شرکت‌های مختلف برای افراد پیامک می شود اعتماد نکنید و قبل از هرگونه اقدامی راجع به صحت آن پیامک تحقیق کنید.

 

وی افزود: توجه به این نکته نیز الزامی است که چنانچه شرکت یا سازمانی قصد واریز وجه به حساب شما را داشته باشد نیاز به حضور شخص در کنار خودپرداز نیست و در صورتی که پیامکی مبنی بر واریز وجه به هر دلیلی برای شما فرستادن شد حتماً موضوع را به صورت حضوری با بانک یا شرکت معرفی شده بررسی کنید.

 

۲۰۰۵

مطلب پیشنهادی

آموزش روت Xperia X8 | W8 با نرم افزار x8toolbox

آموزش روت Xperia X8 | W8 با نرم افزار x8toolbox در این نوشته قصد داریم نحوه …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.