قالب وردپرس درنا توس

نزدیکی در دوران عقد یا نامزدی

[ad_1]

نزدیکی در دوران عقد یا نامزدی

روابط جنسی در عقد – رابطه جنسی در نامزدی – نزدیکی در دوران عقد

 

بارداری ناخواسته – دوران نامزدی – دوران عقد

 

 

 

دوران عقد را میتوان یک دوران طلایی برای شناخت همسر آینده به حساب آورد. در این دوران هست که به خلق و خوی او پی می‌برید و می‌توانید تشخیص دهید که آیا برای یک عمر زندگی خوب و عاشقانه برای یکدیگر مناسب هستید یا خیر.

 

مسئله مهمی که در این دوران مطرح است روابط جنسی زوجین است. اینکه حد و حدود نزدیکی در دوران عقد به چه صورت باید باشد سوالی است که خیلی از جوانان به دنبال پاسخ آن هستند. برای آشنایی با بایدها و نبایدهای این دوران به خصوص در امر ارتباط جنسی ادامه این مقاله از مجله اینترنتی “ستاره” را دنبال کنید.

 

ازدواج راهی برای برطرف کردن نیازهای مهم زندگی افراد است و فردی که به ازدواج روی می‌آورد، یعنی ارضای نیازهایش را از درست‌ترین و برگزیده‌ترین راه ممکن انتخاب کرده است.

 

معمولاً در ازدواج‌هایی که در ایران انجام می‌شود، دوران نامزدی یا همان دوران عقد، دورانی قبل از رفتن زیر یک سقف است که دختر و پسر در آن به صورت شرعی و قانونی عقد کرده و به هم محرم می‌شوند.

 

در این دوران بسیاری از شناخت‌ها که یکی از مهم‌ترین آن‌ها شناخت جنسی دو طرف از هم است، صورت می‌گیرد. زیرا یکی از ویژگی‌های مهم ازدواج غیر از ایجاد رابطه‌ای دوستانه و محبت‌آمیز، فراهم آوردن رابطه‌ جنسی است.

 

رابطه‌ جنسی، زن و مرد را بی‌درنگ در کنار هم قرار می‌دهد تا اینکه همسران در تمامی فعالیت‌های دیگر نیز با هم باشند.

 

نزدیکی در دوران عقد یا نامزدی
خواسته‌ها و نیازهای جنسی یکی از مهم‌ترین مسائل و گاهی مشکل‌سازترین موضوعات پیش آمده در این دوران است.

 

در دوران عقد، دختر و پسر از لحاظ قانونی و شرعی زن و شوهر هستند و می‌توانند نزدیک‌ترین رابطه زناشویی را با هم داشته باشند، ولی محدودیت هایی که جامعه و خانواده‌ها در این دوران قرار داده‌اند، باعث می‌شود

 

که برقرای رابطه آزادانه جنسی در این زمان محیا نباشد. دوران عقد از طرفی، دوران بسیار سختی برای زوج جوان است. در این دوران که معمولاً دختر و پسر گاهی با هم خلوت می‌کنند، کنترل کردن غریزه جنسی سخت است و همین موضوع این دوران را سخت می‌کند.

 

هرگز به خاطر نامزدتان کاری را که آمادگی آن را ندارید انجام ندهید. اینکه “او می‌خواهد” و یا دوست صمیمی شما نیز در دوران نامزدی‌اش با همسر خود همبستر شده است و یا دلایلی از این قبیل هرگز دلیل کافی برای این که با نامزدتان اقدام به برقراری نزدیکی در دوران عقد کنید، نیست.

 

گاه برخی جانواده‌ها به این علت مخالف این موضوع هستند که شاهد شکست بعضی از ازدواج‌ها در دوران عقد بوده‌اند لذا می‌خواهند در این صورت آسیب‌های وارد شده به دختر کاهش یابد.

 

البته باز تاکید می‌کنیم که شما می‌توانید هر گونه لذت جنسی را از همدیگر داشته باشید ولی توصیه می‌کینم به عقاید و رسم و رسوم خانواده‌های خود که بی‌شک خالی از حکمت نیست احترام بگذارید و این موضوع را تا آغاز زندگی مشترک به تاخیر اندازید.

 

روابط جنسی دوران عقد از نگاه دینی
از نظر آموزه‌های دینی ، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب می‌شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد

 

به یکی از سنت‌های پیامبران (ص) عمل کرده است ولی از دیدگاه عرفی و فرهنگ عمومی بهتر است آمیزش جنسی تا زمان ازدواج و شروع زندگی مشترک به تاخیر افتد.

 

تجربه نیز نشان داده است که این کار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می‌کند.

 

افراط و تفریط ممنوع!
بعضی از زوج‌ها در این دوران بیش از حد رعایت کرده و به عبارتی حیا را در جای نادرست خود استفاده می‌کنند. در این دوران، هر زن و مردی وظیفه دارد که به خواسته‌های جنسی همسر خود در حد معقول پاسخ گوید.

 

دختر و پسر می‌توانند با هم بیرون بروند، دست یکدیگر را بگیرند و علاقه‌شان را با لمس بدن یکدیگر بیشتر کنند، اما باید توجه داشته باشند که با توجه به سخت‌گیری خانواده‌ها در جلوگیری از بارداری دختر در این دوران، زوجین در حد رابطه کامل جنسی پیش نروند.

 

بعضی از دختران در این دوران، از نیازهای ابتدایی همسران‌شان دوری کرده و آن را نادرست می‌دانند. آن‌ها برآورده کردن کوچکترین خواسته‌های همسر را به رفتن زیر سقف مشترک موکول می‌کنند و نمی‌دانند که اشتباه آن‌ها تا چه حد می‌تواند

 

به رابطه سالم‌شان ضرر وارد نماید. نباید فراموش کرد که ازدواج در اسلام و جامعه‌ ما، تنها راه ارضا کردن غریزه جنسی است و مسلما یک پسر هم یکی از نیت‌های ازدواجش این موضوع است

 

و اگر این نیاز های ابتدایی توسط دختر رفع نشود، احتمال کشیده شدن پسر به رابطه‌هایی غیر از ازدواج و دلسرد شدن او از همسرش، وجود دارد

 

و چه خوب است که این نیازها توسط این راه حلال رفع و رجوع شود و البته پسر نیز باید متوجه باشد که برای خواسته‌هایش محدودیت بگذارد و همسرش را مجبور به ایجاد نزدیکی در دوران عقد نکند.

 

احتمال بارداری ناخواسته را جدی بگیرید
آیا می‌دانید که هیچ یک از راه‌های پیشگیری از بارداری ۱۰۰% تضمین شده نیستند؟ به عنوان مثال استفاده از کاندوم، می‌تواند احتمال بارداری تا حدود ۸۵% کاهش دهد و هنوز ۱۵% احتمال حاملگی وجود دارد.

 

بنابراین اگر آمادگی بچه‌دار شدن در دوران عقد را ندارید، بهتر است از نزدیکی در دوران عقد خودداری کرده و روابط کامل زناشویی را تا بعد از عروسی به تعویق بیندازید.

 

تصمیم با شماست، اما درست تصمیم بگیرید
نزدیکی در دوران عقد یک تصمیم کاملا شخصی است و به حریم خصوصی شما مربوط می‌شود. از نظر شرعی و قانونی روابط جنسی بین پسر و دختری که صیغه عقد بین آن‌ها جاری شده است هیچ اشکالی ندارد.

 

بنابراین تنها کسی که می‌تواند در خصوص رابطه جنسی شما و نامزدتان در دوران عقد، تصمیم‌گیری کند خود شما هستید. اما گرفتن این تصمیم کار سا‌ه ای نیست و نباید از کنار آن به سادگی عبور کنید.

 

اما باید بدانید که اختلافات در دوران نامزدی بسیار متداول هستند، اما کم نیستند شمار کسانی که در همان ابتدای راه زندگی و در دوران عقد، از یکدیگر جدا شده‌اند. بنابراین قبل از برقراری روابط کامل جنسی با نامزدتان، به این موضوعات خوب فکر کنید.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

مطلب پیشنهادی

غلبه واکنش احساسی برمنطق،آفت تربیت فرزندان

[ad_1] تربیت فرزندان یکی از دغدغه های اساسی والدین است . اینکه نمی دانند کی …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.