قالب وردپرس درنا توس

نکاتی برای خرید اسپیکر

[ad_1]

 نکاتی برای خرید اسپیکر

اگر قصد خرید اسپیکر برای رایانه خود را دارید، حتما باید بعضی از مشخصات این قطعه سخت افزاری را بشناسید تا هنگام خرید دچار مشکل و سردرگمی نشوید. در این مطلب ۴ ویژگی اصلی اسپیکرها را شرح می دهیم تا بتوانید بر اساس نیازتان بهترین اسپیکر موجود در بازار را انتخاب کنید.قدرت اسمی یا «power rating»:بیشتر سیستم های صوتی موجود در بازار قدرت نامی دارد که مقدار آن بر حسب واحد وات بیان می شود و البته به طور تخصصی تر آن را «peak music power out put» یا ماکزیمم قدرت خروجی صدا می نامند.

اگر خریدتان را بر اساس این ویژگی بگذارید ممکن است به راحتی فریب اعداد را بخورید زیرا در حقیقت این واحد اطلاعات خاصی را به شما نمی دهد. شرکت های سازنده با نوشتن اعدادی روی دستگاه های صوتی خود تنهابه دنبال فروش بالا هستند و از این واحد برای بزرگ نمایی محصول خود و رقابت با دیگر محصولات مشابه استفاده می کنند. اما نکته ای که باید هنگام خرید اسپیکر به آن توجه کنید قدرت RMS است که در حقیقت قدرت مداوم اسپیکر را بیان می کند. در بیشتر اسپیکرهای رایانه ای داشتن قدرت RMS به میزان ۴۰ وات بسیار مناسب است که باید پیش از خرید به این نکته دقت کنید

.کنترل ها: اسپیکر های موجود در بازار در ۲ نوع با کنترل و بدون کنترل وجود دارد که اگر به راحتی خود و سرعت کار اهمیت می دهید اسپیکری را انتخاب کنید که یک کنترل صدای مرکزی داشته باشد تا بتوانید بدون زحمت جا به جا شدن از یک مکان صدای آن را کم و زیاد کنید.

پایه ها: اگر قصد خرید اسپیکری از نوع ۱/۲ را دارید که اغلب برای گوش دادن به موسیقی استفاده می شود به خرید پایه نیازی ندارید چون به احتمال زیاد آن را روی میز رایانه تان قرار خواهید داد اما اگر اسپیکر های ۱/۴ یا ۱/۵ را خریداری می کنید باید برای آن ها پایه هایی مناسب تهیه کنید تا در جای مناسبی قرار بگیرد. قرار گرفتن این اسپیکرها روی پایه های مناسب و نیز جایگاه مناسبی از فضای منزل یا محل کار صدای بهتر و گوش نواز تری را پخش می کند.ورودی صدا: اگر اسپیکر مورد نظرتان از نوع استریو ۱/۲ است تنها چیزی که هنگام خرید باید برایش تهیه کنید کانال های چپ و راست آنالوگ است. اما اگر اسپیکرهایی با سیستم صدای فراگیر چهار نقطه ای خریداری کردید، باید به دنبال۴ کانال جداگانه ورودی صدا برای سیستم اسپیکر خود باشید.


تبلیغات در پنجاه و پنجاه

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

مطلب پیشنهادی

اینترانت چیست؟ » پنجاه و پنجاه | اخبار ایران و جهان

[ad_1] اینترانت شبکه‌ای رایانه‌ای است که از زبان مشترک ارتباطی شبکه جهانی اینترنت برای تبادل …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.