قالب وردپرس درنا توس

نکاتی که باید زوجین عصبی آن ها را بدانند

زوجین عصبی

در دعوا و بحثی که میان زوجین پیش می آید خیلی طبیعی است که فکر کنید به شدت عصبی شده اید ولی اگر این حالت زیاد برایتان اتفاق بیفتد اصلا اتفاقی خوبی برای شما و همسرتان نخواهد بود. چون تکرار این حالت باعث می شود که آماده باشید تا اگر دوباره حرفی زده شد به آن واکنش تندی از خود نشان دهید.

بنابراین وقتی همسر شما می‌گوید «بیا صحبت کنیم»، به طور خودکار فکر می‌کنید جنگ دیگری در راه است. سپس به گونه‌ای واکنش نشان می‌دهید که گویی به شما حمله شده است. در نتیجه افکار منفی درونی شما و بدن تحریک شده شما تصمیم می‌گیرد به جای خوبی، بدی را مورد سنجش قرار دهد. شما اغلب بدترین چیزها را در مورد همسرتان می‌اندیشید. دیگر نمی‌توانید هیچ نوع نشانه مثبت در زندگی مشترکتان ببینید. با گذشت زمان، چنین زوج‌هایی به رفتارهایی از همسرشان توجه می‌کنند که می‌تواند تاییدی بر فرضیات منفی آنها باشد تا تکذیب و رد کردن آنها.

اگر افکار درونی شما احساسات منفی را به جای آرامش در شما برانگیزانند، شما در زمان حالت تدافعی به شدت عصبی خواهید شد. این احساسات منفی و بازخوردهای آنها نشانه‌هایی نظیر افزایش ضربان قلب و ترشح آدرنالین و احساس شدید عصبانیت را در بدنتان به دنبال خواهد داشت به طوری که دیگر نمی‌توانید خود را آرام کنید و موقعیت را با آرامش بررسی کنید. در مقابل احساس می‌کنید افکار شما و احساستان بیشتر مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند.

منبع: سلامانه

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

دلایلی که همسرتان گوشی شما را چک می کند!!!

دلایلی که همسرتان گوشی شما را چک می کند!!!     زمانی که قصد چک …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.