قالب وردپرس درنا توس

نکات ایمنی و امدادی مهم برای مسافران نوروزی

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، ناصر چرخ ساز عصر پنج شنبه گفت: از هموطنان خواست که پیش از عزیمت به سفرهای نوروزی، از ایمنی راهها اطلاع حاصل کنند و تلفن های اضطراری دستگاه های امدادرسان از قبیل هلال احمر ۱۱۲، اورژانس ۱۱۵، آتش نشانی ۱۲۵، مرکز مدیریت راههای کشور ۱۴۱، پلیس ۱۱۰ و اطلاعات کامل از شرایط آب و هوایی مقصد و مسیر حرکت را به همراه داشته باشند.

وی خطاب به مسافران نوروزی گفت: در صورت قرار گرفتن در شرایط بحرانی و اضطراری وقوع انواع حوادث اول باید خود را از موقعیت خطر نجات دهید و سپس به یاری دیگران بشتابید.

چرخ ساز ادامه داد: همچنین در شرایط بحرانی باید به زمان، دقت بسیار کرده و بنا به شرایط ، بدون هر گونه داد و بیداد بی مورد و با کمال خونسردی، تصمیمی درست برای کمک به حادثه دیدگان بگیریم.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مسافران نوروزی تاکید: در صورت احساس خطر در جاده (از جمله باران شدید، خطر ریزش کوه، وقوع سیلاب، بارش برق و خواب آلودگی) خود را به نخستین پایگاه امدادی، استراحت گاه، پلیس راه و یا پایگاه های امداد و نجات نوروزی رسانده و تا عادی شدن وضعیت از حرکت خودداری کنید.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مسافران نوروزی توصیه کرد: هنگام وقوع حادثه در صورت حضور امدادگران، تمامی درخواست های خود را با نیروی امدادگر هماهنگ کرده و بدون اطلاعات پزشکی و امدادی از انجام هرگونه فعالیت غیر امدادی خودداری کنند.

چرخ ساز به آن دسته از مسافرانی که با خودروی شخصی خود قصد مسافرت دارند، توصیه کرد: که از سالم بودن خودروی خود اطمینان حاصل کرده و ۲۴ ساعت پیش از مسافرت، وسیله نقلیه خود را چک کرده و از سلامت کامل آن مطمئن شوند.

وی در ادامه این توصیه های امدادی گفت: مسافران نوروزی هنگام مسافرت به ارتفاعات کوهستانی و سخت گذر زنجیر چرخ، لاستیک زاپاس، وسایل اولیه تعمیرات اضطراری خودرو را به همراه داشته باشند.

چرخ ساز توصیه کرد: که مسافران نوروزی قبل یا هنگام رانندگی از داروهای خواب آور استفاده نکرده و در صورتیکه احساس ناراحتی یا خواب آلودگی داشته باشند به نخستین استراحتگاه مراجعه کنند.

وی از عموم هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره تلفن ۱۱۲مرکز پاسخگوی اضطراری سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر تماس بگیرند.

 

ایرنا

همچنین بررسی کنید

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی (Sony) در این پست قصد داریم نحوه ی …

پاسخ دهید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.