قالب وردپرس درنا توس

نکات مهم در مورد خرید سیستم | قسمت چهارم | کارت گرافیک , پاور

نکات مهم در مورد خرید سیستم | قسمت چهارم | کارت گرافیک , پاور

در این قسمت به یکی از مهمترین قطعات می رسیم که قرار است در مورد آن اطلاعات کاملی ارائه شود تا به بهترین نحو خرید خود را قطعی کنید :

کارت گرافیک GPU : در اول باید بدانید که وظیفه کارت گرافیک یا GPU پردازش گرافیکی سیستم کامپیوتری شما می باشد. تمام جاوا اسکریپت ها , تمام وبگردی ها , تمام فیلم ها و ویدئو هایی که تماشا می کنید کارات گرافیک در آن دخیل است.

کارت های گرافیک انواع مختلفی دارند . برخی از افراد که قصد دارند تا صرفه جویی در هزینه های خود بکنند با خرید مادربرد هایی که گرافیک آنبرد Anboard دارند در هزینه های خود صرفه جویی زیادی می کنند. کارت گرافیک آنبرد یعنی یک چیپ که بر روی مادربرد شما متصل بوده و وظیفه کارت گرافیک را انجام می دهد و البته از حافظه های موقت شما برای عملکرد خود استفاده می کند. گرافیک های آنبرد عموما قدرت زیادی برای بازی های گرافیکی سنگین ندارند و چنانچه نیاز شما بازی های گرافیکی هستند باید به فکر خرید کارت گرافیک باشید.

همیشه با خواندن اطلاعات مدل دقیق کارت گرافیک ها تنها به میزان حافظه آن ها بسنده نکنید زیرا برخی کارت گرافیک ها با داشتن حافظه ای متوسط میزان رزولوشن بالایی را در اختیار شما قرار می دهند که این یعنی نیاز بسیاری از کاربران عمومی و خانگی برآورده خواهد شد زیرا بسیاری از سیستم خود برای دیدن ویدئو , وبگردی و بازی های عادی استفاده می کنند.

یکی از نکات مهم در مورد کیفیت تصویر در کارت های گرافیک دارای بودن پورت HDMI و یا DVI می باشد. در قدیم از پورت های VGA برای اتصال مانیتور به کارت گرافیک استفاده می شد اما حال با افزایش انتظارات نیاز به نمایش تصاویر با کیفیت HD به وضوح دیده می شود و کارت های گرافیک دارای پورت HDMI و یا DVI می توانند میزان زیادی کیفیت تصاویر دیجیتالی را افزایش دهند. البته باید از وجود این پورت ها در مانیتور خود نیز مطلع شوید.

پاور : پاور همون منبع تغذیه بوده که برق شهر را به برق مستقیم تبدیل کرده و به مادربرد و دیگر قطعات کیس فرستادن می کند. پاور ها دارای قدرت های مختلفی هستند . حتما بسیار شنیده اید پاور های ۵۰۰ وات یا پاور های ۸۰۰ وات و یا پاور های ۳۵۰ وات. صرفا این اعداد هرچه بزرگتر باشند نمی توانند قدرت زیادتری را برای سیستم شما ساختن کنند. پس اشتباه نکنید و به حرف دیگران هزینه های زیادتر و بیهوده نکنید. پاور ها دارای قدرت های مختلفی می باشند زیرا قطعات مختلف سیستم های مختلف دارای میزان مصرفی متفاوت بوده . پس شما باید اول میزان مصرف تمام قطعات سیستم خود را محاسبه کرده و بعد از آن به خرید مناسب ترین پاور با میزان قدرت متناسب دست بزنید. مطمعنا میزان قدرت زیادتر از میزان مصرف قطعات تنها موجب مصرف بیهوده برق می شود همین.

در خرید پاور ها نیز کمی دست و دلباز باشید و از خرید پاور های بی نام و نشان خودداری کنید زیرا در صورت خرابی و ساختن مشکل پاور می تواند آسیب های جدی به سیستم و قطعات گران قیمت شما وارد کند.

پایان قسمت چهارم

درصورت مفید بودن نوشته کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
1051c donbaleh - نکات مهم در مورد خرید سیستم | قسمت چهارم | کارت گرافیک , پاور
پسندیدم(۰)نپسندیدم(۰)

همچنین بررسی کنید

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی (Sony) در این پست قصد داریم نحوه ی …

پاسخ دهید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.