قالب وردپرس درنا توس

هشدار: از بروز رسانی ویندوز غافل نشوید

[ad_1]

هشدار: از بروز رسانی ویندوز غافل نشوید

هشدار جدی به کاربران ویندوز!

 

هکر ، آپدیت ویندوز

 

کاربرانی که با سیستم عامل ویندوز کار می کنند آخرین نسخه به روز شده سیستم عامل خود را نصب کنید تا آسیب پذیری ویندوز را حداقل کرده و از ورود هکرها به سیستم عامل ویندوز پیشگیری کنید.

 

از بروز رسانی ویندوز غافل نشوید

اگر سیستم عامل محبوب شما ویندوز بوده و سیستم های خود را با این سیستم عامل به کار می گیرید بهتر است از آخرین اخبار مایکروسافت در خصوص امنیت و آسیب پذیری آن با خبر باشید.

 

بهتر است که هم اکنون اقدام به نصب آخرین بروزرسانی این سیستم عامل کنید. به تازگی آسیب پذیری ویندوز در نسخه های ویستا به بعد شناسایی شده است که کار هکر ها را برای ورود غیر مجاز به سیستم شما راحت می کند.

 

این مورد امنیتی CVE number CVE-2014-6321 توسط مایکروسافت در رده حساس و خطرناک دسته بندی شده و در نتیجه به کاربران به خصوص دسته ای که هم اکنون قربانی شده اند، توصیه شده است که سریعا اقدام به بروزرسانی ویندوز خود کنند.

 

همه نسخه های ویندوز از ویستا تا ۸٫ ۱، هم نسخه های RT و هم نسخه های غیر RT در این خصوص آسیب پذیر هستند.

 

همچنین نسخه های ویندوز سرور مایکروسافت از نسخه ۲۱۱۳ تا ۲۱۱۲ نیز آسیب پذیر هستند. مایکروسافت برای پوشش این آسیب پذیری یک وصله امنیتی منتشر کرده است که هم اکنون می توان آن را دانلود کرد.
 

آپدیت ویندوز
 
 

 

اما این آسیب پذیری جدید چیست و چگونه شما را در معرض خطر قرار می دهد؟

کانال امنیتی مایکروسافت یا همان Schannel (Security Channel) یک بسته نرم افزاری است که برای ساخت ارتباطات شبکه ای امن و رمز گذاری شده استفاده می شود.

 

این بسته هر جا که شما از پروتکل SSL یا TLS استفاده می کنید، کاربردی بسیار حائز اهمیت است؛ برای مثال زمانی که مشغول وب گردی هستید.

 

موضوع زمانی خطرناک است که یک هکر اقدام به ارسال یک دسته Packet Data به سیستمی می کند که از نسخه Scannel آسیب پذیر استفاده می کند.

 

این امر می تواند منجر به آن شود که کدهای نوشته شده توسط هکر توسط سیستم قربانی اجرا شود. این کد ها می توانند اقدامات خطرناکی را در سیستم قربانی صورت دهند.

 

اما بیشتر کاربران خانگی نباید چندان نگران باشند. تهدید تنها زمانی جدی است که بسته نرم افزاری را استفاده کنید که از یک درگاه منتظر دریافت ارتباط رمزگذاری شده است.

 

در نتیجه احتمال قربانی شدن زمانی بیشتر است که از سیستم قربانی به عنوان یک وب سرور یا FTP سرور برای ورود به شبکه داخلی استفاده شده باشد.

 

 
حال چه باید کرد؟
جواب این سوال بسیار ساده است. کافی است که آخرین به روزرسانی های امنیتی ویندوز را در بخش Update از Control Panel انجام دهید.

 

این آسیب پذیری آن گونه که مایکروسافت تشریح کرده بسیار خطرناک است. از آن سوی باید سرعت عمل این شرکت در خصوص شناسایی سریع این آسیب پذیری و اقدام برای انتشار وصله امنیتی برای آن تحسین شود.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

مطلب پیشنهادی

اینترانت چیست؟ » پنجاه و پنجاه | اخبار ایران و جهان

[ad_1] اینترانت شبکه‌ای رایانه‌ای است که از زبان مشترک ارتباطی شبکه جهانی اینترنت برای تبادل …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by
Chetan's WP-Copyprotect.