قالب وردپرس درنا توس

پایان اقدامات مجرمانه زوج تبهکار

به گزارش خبرنگار مهر، دوم مرداد امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۳ گاندی به مأموران اعلام کرد که خودرو ۲۰۶ وی از سوی یکی از دوستانش و در حالیکه او در حال استراحت بوده همراه مقادیری وجه نقد ، طلا و جواهرات و کارت عابر بانک به سرقت رفته است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : یکم مرداد ، دوستم به نام “امیر . ر” معروف به پژمان که دوست ۱۰ ساله من است ، به خانه من آمد . آن شب پژمان میهمون من بود و ساعت ۱۲ شب خوابیدم اما وقتی صبح از خواب بیدار شدم ، متوجه شدم که پژمان نیست !! . بعد از ده دقیقه متوجه شدم که سوئیچ ماشین ۲۰۶ نیست ! کمی زیادتر که وسایل خود را وارسی کردم ، فهمیدم که کلیه مدارک شناسایی خودرو همراه دو حلقه انگشتر برلیان و کارت عابر بانک نیز سرقت شده است . ساعت دو بامداد از بانک برای من پیامک آمده بود  و وقتی آنها را خواندم متوجه شدم که شب گذشته و در حالیکه من خواب بودم ، از حساب عابربانک پول برداشت شده است.

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی با شناسایی محل برداشت از حساب مالباخته به یکی از شعبات بانکی مراجعه و با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته موفق به شناسایی تصویر پژمان شدند . بلافاصله کارآگاهان با انجام هماهنگی های قضایی و و با راهنمایی مالباخته به محل سکونت پژمان در منطقه بلوار فردوس مراجعه کرده اما در تحقیقات بعدی اطلاع پیدا کردند که پژمان همراه همسرش به نام ناهید از این محل متواری شده است .

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات از محل سکونت پژمان و همسرش اطلاع پیدا کردند که با شکایت تعدادی دیگر از شکات و مالباختگان با موضوع صدور چک های بلامحل ، پرونده جداگانه دیگری برای پژمان و همسرش در شعبه ۱۰۱۰ مجتمع قضایی ولی عصر در حال رسیدگی است و ناهید به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار دارد .

با صدور دستور توقیف خودرو سرقت شده در سیستم جامع پلیس ، خودرو ۲۰۶ ، یکم مرداد در منطقه شهرزیبا کشف و کارآگاهان در تحقیقات بعدی متوجه شدند که پژمان در پوشش همسرش اقدام به فروش خودرو از راه آگهی فروش خودرو کرده است .

خریدار خودرو پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی ، به کارآگاهان گفت : از راه آگهی روزنامه ، اقدام به خرید یک دستگاه خودرو ۲۰۶ از یک زن جوان کردم . در زمان تحویل خودرو ، به مقابل یک مجتمع مسکونی در منطقه شهرزیبا مراجعه و پس از توافق بر سر قیمت ، مبلغ ۳۰ میلیون تومان را به صورت نقدی پرداخت کردم . قرار شد مابقی پول ۲۰۶ را پس از انتقال سند و در محضرخانه پرداخت کنم اما پس از آن دیگر مالک خودرو پاسخگوی تماس های من نبود ” .

با شناسایی مجتمع مسکونی یاد شده از سوی خریدار ۲۰۶ واقع در شهرزیبا – بلوار تعاون ، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات بعدی اطمینان پیدا کردند که پژمان و همسرش در این مجتمع سکونت ندارند . یکی از اهالی مجتمع که موفق به شناسایی تصویر “ناهید” شده بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “چند روز پیش این زن را با ظاهری آراسته در داخل مجتمع دیدن کردم که خود را از بستگان همسایه طبقه بالا معرفی می کرد . این زن به در واحد ما آمد و درخواست مقداری آب کرد و من نیز به تصور اینکه وی واقعا از بستگان همسایه طبقه بالای مجتمع است ، یک سینی آب به ایشان دادم و او نیز پس از چند دقیقه سینی آب را بازپس آورده و بسیار مؤدبانه از من تشکر و خداحافظی کرد .

خریدار خودرو نیز با تأیید اظهارات این زن به کارآگاهان گفت : “روزی که برای خرید خودرو به در مجتمع آمده بودم ، از فروشنده ماشین درخواست یک لیوان آب کردم و او نیز پس از رفتن به داخل مجتمع ، با یک سینی پارچ آب ، به مقابل در مجتمع آمد . آن زمان دیگر اطمینان داشتم که این مجتمع ، محل سکونت فروشنده ماشین است و با این اطمینان مبلغ ۳۰ میلیون تومان را به صورت نقد پرداخت کردم . 

همزمان با ادامه رسیدگی به پرونده سرقت خودرو و فروش آن از راه روزنامه و شناسایی تعداد دیگری از شکات در خصوص ارائه چک های بلامحل از سوی متهمون پرونده ، کارآگاهان در تحقیقات خود موفق به شناسایی یکی از مالباختگان در شمال کشور شدند که بر اساس اظهارات این شخص ، پژمان و همسرش – پس از متواری شدن از تهران – با چک های بلامحل اقدام به خرید یک دستگاه خودرو پراید از وی کرده بودند .

با صدور دستور توقیف خودرو و دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ، از راه فرماندهی انتظامی بندرعباس به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده شد که این خودرو همراه دو سرنشین آقا و خانم داخل آن از سوی گشت انتظامی این شهرستان دستگیر شده است . بلافاصله کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به بندرعباس اعزام و هر دو متهم به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با شناسایی متهمون از سوی شکات پرونده ، قرار قانونی برای هر دو متهم صادر و متهمون جهت تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند . همچنین با اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به سرقت از منزل شاکی اصلی پرونده ، محل فروش دو انگشتر برلیان در مرکز تهران شناسایی و این حلقه انگشتر به ارزش تقریبی ۱۵ میلیون تومان کشف و به مالباخته بازپس داده شد .

همچنین بررسی کنید

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد (تصویر )

اعدام زنی که در مقابل تعرض یک داعشی ایستاد     گروه تروریستی داعش زن …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.