قالب وردپرس درنا توس

چرا مردها راحت‌تر وزن کم می‌کنند؟!

متخصصان سلامت می‌گویند وقتی پای کم کردن وزن به میان می‌آید تساوی جنسیتی مفهومی ندارد چون مردها به لحاظ بیولوژیکی راحت‌تر از زنان وزن کم می‌کنند و عضلات، علت اصلی برتری مردان در این مقوله است.
c54ab varzesh03 - چرا مردها راحت‌تر وزن کم می‌کنند؟!

مردان در مقایسه با زنان چربی کمتر و عضلات زیادتری دارند. در واقع عضلات مردان پنج تا ۱۰ برابر کالری زیادتر در مقایسه با زنان می‌سوزاند. عضلات، مرکز ذخیره گلوکز (قندخون) هستند و عضلات فعال، این قند را به عنوان سوخت در بدن استفاده می‌کنند. این ویژگی از مقاومت بدن در برابر انسولین جلوگیری کرده و بنابراین شرایط بهتری را برای کم کردن وزن به وجود می‌آورد. در واقع مقاومت انسولینی موجب تولید زیادتر این هورمون در بدن و به طبع آن ذخیره زیادتر چربی می‌شود. در این میان زنان نمی‌توانند وضعیت جسمی خود را عوض کردندهند اما می‌توانند با ورزش و کمک به درست کردنه شدن حجم زیادتر عضلات به وزن متناسب‌تری دست یابند.

به گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، در واقع چنانچه شما ورزش نکنید از سن ۳۰ سالگی به بعد سالانه حدود ۲۰۰ گرم از عضلات خود را از دست می‌دهید و پس از گذشت یک دوره ۱۰ ساله سوخت و ساز بدن شما به کندی صورت می‌گیرد. اما چنانچه عضلات را در سن ۴۰ سالگی به اندازه ۳۰ سالگی در خود حفظ کنید، وزن متناسب‌تری خواهید داشت.

از طرف دیگر پزشکان معتقدند اشتهای زنان در مقایسه با مردان، پس از ورزش زیادتر می‌شود و دلیل اینکه بسیاری زنان پس از فعالیت‌های جسمی زیادتر می‌خورند ترشح هورمون‌های اشتهاآور در آنها پس از ورزش است. با این حال، کم کردن وزن برای مردان هم همیشه آسان نیست. چراکه چنانچه به این آسانی بود، ۷۰ درصد مردهای استرالیایی دچار اضافه وزن و چاقی نبودند.

در وهله اول مردها باید بدانند که اضافه وزن دارند چراکه برخی مردان با وجود وزن زیاد آن را مشکل به حساب نمی‌آورند و نسبت به عواقب آن آگاهی ندارند. به طور کلی با توجه به اینکه اهمیت دادن به ظاهر در زنان از سنین اولیی آغاز می‌شود، اقدام برای کم کردن وزن در آنها زیادتر است اما در مردان احتمال پذیرفتن اضافه وزن و ثبت نام در برنامه‌های ورزشی کمتر از زنان است. ولی زمانی که مردان اقدام به فعالیت‌های ورزشی و کم کردن وزن می‌کنند، وزن کم کردن در آنها با سرعت زیادتری به نتیجه می‌رسد. از طرف دیگر اختلالات تغذیه‌ای در زنان نیز زیادتر به چشم می‌خورد. بنابراین برای کم کردن وزن تفاوت جنسیت‌ها را باید در نظر گرفت و یک نسخه کلی برای همه افراد در کم کردن وزن نپیچید.

منبع: ایسنا

 

همچنین بررسی کنید

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی (Sony) در این پست قصد داریم نحوه ی …

پاسخ دهید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.