قالب وردپرس درنا توس

چرا نباید معامله مستقیم ملک انجام داد؟

چرا نباید معامله مستقیم ملک انجام داد؟

چرا نباید معامله مستقیم ملک انجام داد؟ چند سالی است که سایت هایی تحت عنوان فروش ملک راه اندازی شده است به طوری که فروشنده به طورمستقیم نسبت به ثبت فایل خود جهت فروش و یا رهن و اجاره اقدام می نمایند وطرف دوم بدون اطلاع ازمخاطرات پیش رو اقدام به معامله با طرف اول می نمایند .
در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با برخی از خطرات معامله مستقیم ملک آگاه بسازیم و به شما خواهیم گفت که چرا نباید معامله مستقیم ملک انجام داد؟

مخاطرات خریدار و مستاجر  در معامله مستقیم ملک

خریداران احتیاط کنند تا به خاطر خشنودی کاذب از انجام معامله مستقیم و صرفه جویی در پرداخت حق الزحمه مشاورین املاک سرمایه خود را به خطر ندهند به طوری که بدون ملاحظات احتمالی از بابت اثبات مالکیت و وضعیت سندی و …اقدام به عقد قرارداد می کنند.

تجربه ثابت کرده است در اکثرمواقع نبودن کارشناس خبره  به هنگام معامله مستقیم ملک در میان دوطرف باعث خسارات سنگینی به هریک از طرفین خواهد شد به طوری که در ابتدای انجام معامله هچون برادر و پس از بروز هرگونه مشکل و چالش همچون دشمن خونی می شوند.

تعیین اصالت مدارک ملک از عهده شما خارج است و به شما توصیه میکنیم این کار را به یک کارشناس خبره که در این کار سررشته دارد واگذار کنید .

در برخی از آگهی ها قیمت پایین ملک شما را جذب خود می کند و ما به شما اکیداٌ توصیه می کنیم هیچگاه ذهن خودتان را فقط جذب قیمت ملک نکنید چون هیچ ارزانی بی علت نیست و جهت ارزشگذاری و کشف قیمت ملک حتما با یک کارشناس خبره مشورت کنید.

در خصوص خرید ملک بدون مبایعه نامه و یا وکالتی خریدار هر گونه بدهی های احتمالی ومسائل مربوط به مشکلات شهرداری را بر عهده میگیرد که بزرگترین ریسک برای معامله مستقیم ملک می باشد و برای اطلاع از مقدار این بدهی ها، خریدار نباید به حرف های فروشنده تکیه کند و بهترین روش سپردن کار به یک کارشناس خبره و یا گرفتن تمامی استعلامات لازم از اداره دارایی و شهرداری و ….. است.

مستاجرانی که در سایت ها اقدام به پیداکردن آپارتمانی برای اجاره می کنند حتما اطمینان از مالکیت فرد مقابل بر روی ملک مورد نظر  بودن حاصل نمایید تا تنها سرمایه خود را به خاطر بی احتیاطی از دست ندهند .

در ارتباط با خرید املاک تجاری به شما توصیه می کنیم به هیچ وجه بدون حضور یک کارشناس اقدام  به معامله مستقیم ملک نکنید تا با مشکلات جدی ( کلیدی بودن تجاری ، بدهی های گوناگون ، بدنامی کسب و کار و …) که در هنگام خرید املاک تجاری گریبان گیر شما خواهد شد روبرو نشوید.

مخاطرات فروشنده در معامله مستقیم ملک

در سایت های فروش ملک منزل شما ویترینی است برای سارقین، به طوری که سارقین با معرفی خود به عنوان خریدار، ملک شما را زیر نظر گرفته و در فرصتی مناسب اقدام به سرقت از منزل شما می نمایند.

مدارک هویتی و اسناد مالکیت شما همچون فرزندان شما برای شما ارزشمند می باشد و به هیچ وجه آنها را جهت استعلام  و تشکیل پرونده بانک و …. به خریدار  تحویل ندهید و در صورت عدم امکان مراجعه شما به بانک و اداره های مربوطه حتما از یک کارشناس کمک بگیرید.

به هیچ وجه اشخاص غریبه را به حریم شخصی خود راه ندهید حتی اگر در ذهن خودتان آن شخص یک فرد کاملاً مثبت و مورد اطمینان باشد.

جهت فروش ملک خود از گرفتن چک اشخاصی که نمی شناسید خودداری کنید یا حتی الامکان شروطی در قرارداد خود ذکر کنید تا صدمه ای از بابت فروش ملک خود نبینید و با یک کارشناس در ارتباط باشید.

بیشترین چک های سرقتی و سوء استفاده از کارت های عابر بانک سرقتی در قرارداد هایی که بدون کارشناس و به طور مستقیم تنظیم گردیده است رد و بدل می شود.قبل از انجام هر کاری با یک وکیل مشورت کنید.

سعی کنید به هنگام معامله ملک کمربند قراردادتان را شل نبندید .پس در خرید ملکتان حتما از یک کارشناس خبره کمک بگیرید و در نگارش قراردادتان صبور و دقیق باشید.

 

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

معاملات مربوط به ملک مشاعی (شریکی)

معاملات مربوط به ملک مشاعی (شریکی) ملک مشاعی به ملکی گفته می شود که چند …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.