قالب وردپرس درنا توس

چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟

خرید لاستیک اتومبیل راحت است. اما چیزی که مهم و سخت است انتخاب لاستیک مناسب برای خودرو می باشد. به همین دلیل قبل از خرید باید توجه داشته باشید که چه نوع لاستیک و برای چه شرایط و آب و هوایی نیاز دارید. با هاو کن یو همراه باشید تا همه چیز را درباره تایر خودرو بیاموزید.

بیشتر لاستیک های خودرو به سه نوع اصلی تقسیم می شوند: تمام فصل، تابستان و زمستان

اکثر مردم لاستیک های تمام فصل را خریداری می کنند زیرا هم ارزان تر است و هم کاربردی تر و لازم نیست برای تابستان و زمستان مجموعه لاستیک های جداگانه داشته باشند.

لاستیک های تمام فصل کارایی و کیفیت خوبی دارند. اما هیچ وقت در بخش های مختلف ایده آل نیستند. لاستیک های تابستانه عملکرد خوبی برای فرمان پذیری و ترمز در جاده های خشک و مرطوب دارند اما اصلا بدرد جاده های لغزنده و برفی نمی خورند. لاستیک های زمستانی برند های عالی و معروفی برای جاده های برفی و لغزنده می باشند اما در جاده های خشک و مرطوب فقط بدرد ترمز گرفتن می خورند.

در هر نوع از تایر ها در بخش های مختلف عملکرد های متنوعی وجود دارد که برای شما در نمودار زیر آن ها را آماده کرده ایم.

همانطور که مشاهده می کنید هیچکدام از تایر ها در تمامی موارد عالی نیست. پس برای این که بتوانید بهترین لاستیک را برای خودرو خود انتخاب کنید، سه مرحله زیر را دنبال کنید.

۱لاستیک با چه سایزی نیاز دارید؟


تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟ - چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟

در مرحله اول باید به سراغ برچسب اطلاعات که بین درب سمت راننده خودرو قرار دارد بروید و اطلاعات لازم برای لاستیک را که به صورت P215/60R16 94T می باشد را مشاهده کنید. این اطلاعات نشان دهنده ابعاد و اطلاعات لاستیک می باشد. قسمت اول که P215/60R16 می باشد که P نشان دهنده این است که مناسب خودرو شخصی می باشد و ۲۱۵ نشاندهنده پهنای لاستیک، ۶۰ نشاندهنده نسبت ارتفاع دیواره ها به پهنا و ۱۶ فاق لاستیک یا قطر رینگ می باشد و قسمت دوم ۹۴T که عدد نشاندهنده میزان بارگیری ماشین و حرف نشان دهنده میزان سرعت می باشد.

تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟ - چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟

چگونه می توانید تمام کد ها و تاریخ ساخت تایر خودرو را کد گشایی کنید؟

حال با استفاده از این اطلاعات می توانید لاستیک مورد نظر را از نظر ابعاد برای خرید انتخاب کنید.

۲چه نوع تایری نیاز دارید؟


1509977552 600 چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟ - چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟

بسیاری از وب سایت ها و فروشگاه های کوچک لیستی از لاستیک های موجود با اندازه های دلخواهتان به شما می دهند اما برای خرید یک لاستیک مناسب نیاز به بررسی دقیق تر و عمیق تری می باشد تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

چگونه در کمتر از ۵ دقیقه تایر پنچر را تعمیر کنیم؟ +ویدئو

تایر های تمام فصل(All-season tires):

1509977552 557 چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟ - چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟

این دسته از تایر ها بیشتر در دونوع S و T speed rating می باشند که نشان دهنده حداکثر سرعت برای لاستیک ها می باشد. برای S حداکثر سرعت حدود ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت و برای T حدود ۱۹۰ کیلومتر در ساعت می باشد. این لاستیک ها انتخاب خوبی برای سفر های طولانی و خودرو های معمولی و شاسی بلند می باشند.

تایرهای تمام فصل قدرتمند تر (Performance all-season tires):

1509977552 565 چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟ - چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟

این دسته در بخش درجه بندی سرعت در دو نوع H و V می باشند که به ترتیب حداکثر سرعت آن ها ۲۱۰ و ۲۴۰ کیلومتر در ساعت می باشد. این تایر ها بصورت ارتقا در اتومبیل های جدید تر استفاده می شوند.

تایر های تابستانی و با عملکرد بسیار بالا (UHP all-season and summer tires):

1509977552 528 چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟ - چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟

این نوع تایر ها به طور معمول در رنج سرعت Z,W  و Y  قرار دارند که به ترتیب حداکثر سرعت آن ها بیشتر از ۲۴۰، ۲۷۰ و ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می باشد. از این نوع تایر ها بیشتر برای خودرو های اسپورت و چهار در استفاده می شود.

چگونه می توانید لاستیک یا تایر خودرو را حرفه ای بشویید؟

تایر های زمستانی و برفی (Winter/snow tires):

1509977552 432 چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟ - چه تایر هایی برای خودرو من مناسب است ؟

این نوع تایر ها به سادگی توسط علامت کوهستان و سمبل برف مشخص شده اند که می توانید آن را شناسایی کنید. این دسته از تایر ها دارای عاج های بسیار شلوغ تر و بزرگتری هستند، در برخی از آن ها میخ های ریزی وجود دارد که دیگر نیاز به بستن زنجیر چرخ نیست و مخصوص جاده های لغزنده و برفی هستند.

چگونه زنجیر چرخ ببندیم؟

۳اولویت هایتان برای خرید تایر چیست؟

بیشتر مردم نسبتا پس از گذشت زمان و تمام شدن انقضا لاستیک به سراغ جایگزینی مستقیم آن لاستیک می روند. اما اکنون بیشتر مردم تمایل دارند هنگام تعویض لاستیک درباره تغیر مدل و سازگاری با شرایط آب و هوایی بیشتر تحقیق کنند.

پس بسیار مهم است که قبل از خرید تمام اولویت هایتان را مشخص کنید. برای این کار ابتدا درباره شرایط آب و هوایی منطقه خود و همچنین نوع جاده ها تحقیق به عمل آورید. سپس به سراغ وب سایت ها و فروشگاه ها بروید و اطلاعات موجود درباره تایر ها را کسب کنید و گزینه های مورد علاقه خود را بر اساس ابعاد و اولویت هایتان انتخاب کنید و برای خرید آن ها اقدام کنید.

 

Like

Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

۱

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

L316 14 EXT LOC01 01 gl 1 295 84577 1366x7685e1f 310x165 - چگونه در سر بلایی رانندگی کنیم؟ ( رانندگی در سربالایی دنده اتوماتیک و دستی)

چگونه در سر بلایی رانندگی کنیم؟ ( رانندگی در سربالایی دنده اتوماتیک و دستی)

چگونه در سر بلایی رانندگی کنیم؟ ( رانندگی در سربالایی دنده اتوماتیک و دستی) چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.