دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
قالب وردپرس درنا توس
خانه / فرهنگی / چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم؟

چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم؟

[ad_1]

لغات حکمِ آجرهای ساختمان زبانی را دارند و نشان می‌دهند فرد تا چه حد تحصیل‌کرده، حرفه‌ای و اجتماعی است. در عین حال، خیلی از افراد با افزایشِ دانشِ لغوی خود مشکل دارند و نمی‌توانند با لغات جدید ارتباط برقرار کنند. مسئله درک لغات نیست، مسئله حفظ کردن و استفاده از آنها در زمان مناسب است. یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زبان‌آموزی این است که دامنه لغات انگلیسی‌تان را مدام به‌روز کنید، مخصوصا وقتی که دارید به‌صورت حرفه‌ای آموزش زبان انگلیسی را دنبال می کنید. این نوشته را بخوانید تا ببینید که چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم.انگلیسی، زبانِ جهانیِ ارتباطات است و دانستن این زبان در دوره‌ی جهانی‌شدن و افزایش رقابت کاملا ضروری است. اگر شما فرد حرفه‌ای هستید که دانش زبانی و لغوی خوبی دارید، احتمالا سریع‌تر از بقیه پیشرفت می‌کنید. تحقیق جدیدی که در شرکت برسین (Bersin) و شرکا انجام شده نشان می‌دهد شرکت‌هایی که کارمندان آنها دانش لغوی خوبی دارند با وضوح و دقت می‌توانند استراتژی‌هایشان را بیان کنند و ۱۱۳ برابرِ سایر شرکت‌ها سودمند و کارآمد هستند.

به علاوه یک تحقیق جهانی نشان داده که ۸۳ درصد کارمندان مهارت‌های لغوی و زبانی ضعیفی دارند و این ضعف، تأثیر منفی روی فروش، سوددهی و کارآمدی آنها در شرکت‌شان دارد. بنابراین کسب مهارت در لغات انگلیسی خیلی اهمیت دارد، مخصوصا برای افراد حرفه‌ای. این روش‌های ساده می‌توانند در این مورد به شما کمک کنند. به‌علاوه می‌توانید از گوشی هوشمند خود به‌عنوان ابزاری قدرتمند استفاده کنید تا لغات جدیدی را یاد بگیرید، دامنه لغات خود را بالا ببرید و تسلط خود را به زبان انگلیسی بیشتر کنید بدون اینکه مجبور باشید وقت زیادی صرف آن کنید.با اشتیاق فراوان و به‌طور منظم انگلیسی بخوانید

کتاب بخوانید - چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم

مطالعه، یکی از عوامل اصلی است که می‌تواند در افزایش لغات شما کمک کند. خواندن داستان، شما را با لغات جدید و حتی لغات قدیمی مواجه می‌کند. عموما بر این باورند که خوره‌کتاب‌ها کسل‌کننده و تنها هستند، ولی خواندن روشی کارساز برای گستردش دامنه لغات شماست. این روش مهارت نوشتن و صحبت کردن شما را بیشتر می‌کند. بهتر است وقتی می‌خوانید با دقت به لغات نگاه کنید و آنهایی که به نظرتان مهم می‌آیند یا معنی آنها را نمی‌دانید را رنگی کنید. کتاب‌های مختلفی را در غالب‌ها و موضوعات مختلف بخوانید، مثلا مجله، روزنامه یا رمان بخوانید یا در اینترنت مطالب را به انگلیسی بخوانید.

Vocabulary.com یک بازی و ابزار یادگیری ترکیبی است که با آن می‌توانید هم لغاتی که موقع خواندن به آنها برخورد می‌کنید و هم لغات خودِ برنامه را یاد بگیرید و حفظ کنید. این برنامه از الگوریتم‌های پبشرفته استفاده می‌کند تا سؤالات و تمرین‌هایی را مخصوص شما آماده کند.

فرهنگ لغات بهترین دوست شماست

از دیکشنری استفاده کنید - چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم

فرهنگ لغات یکی از منابع اصلی شماست و کمک می‌کند تا حد زیادی دامنه لغات خود را افزایش بدهید. لغاتی را که موقع خواندن رنگی کرده بودید، پیدا کنید و املا، معنی و کاربردها و معانی مختلف آنها را در فرهنگ لغت بخوانید. فرهنگ جامع هم می‌تواند منبع خوبی برای درک ارتباط بین کلمات باشد، چون مترادف‌ها و متضادها را به شما می‌دهد.

علاوه بر کتاب فرهنگ لغت، برنامه‌هایی هم هستند که کار را برای شما راحت‌تر از همیشه می‌کنند. مثلا:

PowerVocab که در آن باید تعریف‌ها را با کلمات جور کنید. برنامه‌هایی مشابه به این روی فیس بوک یا Face Rice هم هستند. کاربران باید کلمات را در سؤالات چهار گزینه‌ای با تعاریف خود جور کنند. در این برنامه می‌توانید با سایر افراد هم رقابت کنید یا زمان خود را بسنجید (فقط برای اندروید).

یا:

برنامه A Word A Day که توسط نویسندگان برنامه PowerVocab تهیه شده است. این برنامه لغات جدید را روی صفحه‌ی گوشی شما قرار می‌دهد. این برنامه فقط برای اندروید است، ولی اگر IOS دارید می‌توانید برنامه Word of the Day را امتحان کنید.

یا:

Magoosh Vocabulary Builder که مشابه PowerVocab است ولی مخصوصا برای بالا بردن نمره شما در امتحان GRE تهیه شده که برای وارد شدن به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آمریکا لازم است. Magoosh یک شرکت آنلاین است که به کسانی که می‌خواهند کارشناسی ارشد بگیرند کمک می‌کند در امتحان‌های GRE یا سایر امتحانات موفق باشند.برای لغات ارتباطات شخصی و احساسی بسازید

وقتی چیزی را با دل و جان حس کنید فراموش کردن آن سخت می‌شود. متخصصین مغز و اعصاب به این نتیجه رسیده‌اند که وقتی که در مورد موضوعی لغات و جملات جدیدی را می‌خوانید فعالیت مغزی شما بیشتر می‌شود. مخصوصا وقتی که موضوع آن برای شما اطلاعات شخصی و احساسی داشته باشد. این روش به افزایش دامنه لغات شما خیلی کمک می‌کند.

ترکیب کردن لغات جدید با تجربه‌های شخصی کمک می‌کند آنها را بهتر حفظ کنید. می‌توانید لغات جدید را به همراه مکان‌هایی که رفته‌اید، افرادی که می‌شناسید و حتی خاطره‌انگیزترین اتفاقات زندگی‌تان حفظ کنید.

لغات را در زمینه‌ی یک متن یاد بگیرید

لغات را در زمینه بخوانید - چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم

تحقیقات نشان می‌دهند افراد لغات را در زمینه‌ی یک متن بهتر یاد می‌گیرند. هیچ وقت سراغ فهرستی از کلمات جداگانه که هیچ ارتباطی با هم ندارند نروید. لغات جدید باید بخشی از تصویری کلی باشند. خواندن لغات جدید در جمله، ترانه، داستان یا زندگی روزمره می‌تواند با کمک گرفتن از آن زمینه، مفهوم آن را روشن‌تر کند. همین‌طور به این صورت می‌توانید چندین لغت جدید را با هم در یک زمینه یاد بگیرید.به همراه سرگرمی‌های خود لغات جدید یاد بگیرید

از بازی استفاده کنید - چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم

بازی‌های لغت کمک می‌کنند لغات خود را با دیگر شرکت کنندگان به اشتراک بگذارید. این‌طور می‌توانید بدون زحمت زیادی و با بازی کردن، دامنه لغات خود را گسترش بدهید. این روش کمک می‌کند سرعت حفظ کردن و به‌یادآوری لغات جدید را بیشتر کنید. هنگام بهتر کردن لغات انگلیسی خود بازی‌هایی مثل جورچین یا جدول کلمات را انجام دهید. اگر بازی‌های تخته‌ای را دوست ندارید می‌توانید با دوستانتان بازی‌های لغتی شفاهی انجام دهید،‌ مثلا با لغات مشاعره کنید، یا مترادف‌ها و استعاره‌ها را تمرین کنید.

مثلا ۷ Little Word بازی لغتی کوچک است که به شما هفت تعریف و موزائیک با ترکیبی از دو یا سه حرف را می‌دهد. باید این موزائیک‌ها را مرتب کنید و کلمه بسازید. می‌توانید اول لغاتی را که بلدید مرتب کنید و با حدس زدن آنهایی که بلد نیستید دانش لغوی خود را گسترش دهید.

Word to Word هم یک بازی هوشمندانه جور کردن کلمات است. این بازی به شما فهرستی از کلمات می‌دهد که باید ارتباط بین آنها را پیدا کنید. این ارتباط ممکن است مترادف، متضاد، کلمات مرتبط (مثلا اسکوربوت و کبد) یا بخش‌هایی از عبارت‌های معمول باشند. Word for Word بازی ساده‌ای است ولی می‌تواند شما را معتاد کند.

یک بازی عالی دیگر در این زمینه Words with Friends است. این بازی خیلی موفق را شرکت Zygna ساخته (که Farmville را هم تهیه کرده). خیلی بازی جدیدی نیست، ولی طرفداران زیادی دارد. تنها راه برنده شدن پیدا کردن کلمات نامعمول است و شما را مجبور می‌کند لغات جدیدی را یاد بگیرید. ولی لغاتی که در این بازی می‌آموزید از آنهایی نیستند که در امتحانات GRE یا تافل می‌آیند. به علاوه با این بازی می‌توانید با دوستان خود هم در ارتباط بمانید. این بازی علاوه بر اندروید و IOS برای Windows Phone هم قابل دانلود است.

جدول حل‌کردن هم راه خوبی برای افزایش دامنه لغات شماست و برنامه Penny Dell Crosswords هر روز یک جدول رایگان به شما می‌دهد. ولی انتخاب‌های زیاد دیگری هم برای برنامه جدول وجود دارند، مثلا برنامه‌ی جدول چالش‌برانگیز روزنامه New York Times ولی باید پول اشتراک آن را بپردازید. جدول حل کردن روی موبایل خیلی بهتر از مدل مداد و کاغذی آن است، چون که دیگر خبری از لغات ناخوانا و پاک کردن لغات اشتباه نیست.

یادگیری باید همیشگی باشد و سن سال خاصی هم ندارد، ولی برای پیشرفت شغلی باید دامنه‌ی لغات خود را گسترش بدهید. موفقیت در تجارت وابسته به توانایی‌ها و مهارت‌های کارمندان است، که یعنی بهبود بخشیدن مهارت‌ خود در زبان انگلیسی کمک می‌کند به یکی از مؤثرترین عوامل در شرکت خود تبدیل شوید.

برگرفته از: yourstory.com www.inc.com

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه کلمات انگلیسی را به خاطر بسپاریم

[ad_1] اینکه چگونه کلمات انگلیسی را به خاطر بسپاریم سؤالی است که شاید هرکسی جوابی …

برترین تکنیک های یادگیری؛ ۱۰ توصیه‌ای که بهترین رتبه را از آن شما می‌کند

[ad_1] معمولا هفته‌های منتهی به امتحانات پایان ترم، ترکیبی از بی‌خوابی‌، اضطراب و در کل، …

چگونه زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم؟

[ad_1] شما، دوست عزیزی که شروع به خواندن این مقاله کرده‌اید، حتما در گیر و …

محققان و دانشمندان درباره بهترین روش‌ مطالعه چه نظراتی دارند؟

[ad_1] قبل از یک امتحان مهم چه بخوریم؟ بهترین زمان برای مرور سخت‌ترین مباحث چه …

یادگیری زبان دوم در بزرگسالان با ۶ ایده واقعا کاربردی

[ad_1] شاید گاهی به این فکر کنید که آیا می‌توانید یک زبان جدید یاد بگیرید؟ …

علل افت تحصیلی دانش آموزان چیست؟

[ad_1] هیچ‌کس از شکست خوشحال نمی‌شود. حس اینکه تلاش کردید ولی شکست خوردید، حس بازنده …

۱۸ سوالی که پس از شکست در کنکور باید از خود بپرسید- قسمت اول

[ad_1] اگر پس از کنکور، نسبت به دست‌یابی به رتبه‌ی مد نظرتان خوش‌بین نباشید، در …

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با ۶ تمرین روزانه

[ad_1] چرا صحبت‌کردن به زبان انگلیسی این‌قدر مشکل است؟ شما بسیاری از کلمات را بلدید، …

۱۸ سوالی که پس از شکست در کنکور باید از خود بپرسید – قسمت دوم

[ad_1] همان‌طور که در قسمت قبل گفته شد، اگر پس از کنکور، نسبت به دست‌یابی …

بهترین روش‌های تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

[ad_1] در آموزش زبان انگلیسی، برای تعداد زیادی از زبان‌آموزان، مهارت شنیداری، از بقیه‌ی مهارت‌ها …

بهترین روش مطالعه درس فیزیک چیست؟

[ad_1] اگر دانش‌آموز یا دانشجو هستید، احتمالا خیلی وقت‌ها هنگام حل مسائل فیزیک احساس کرده‌اید …

تقویت انگیزه‌ یادگیری زبان با ۱۰ روش کاربردی

[ad_1] بدون شک امروزه تسلط بر زبان انگلیسی برای اکثر افراد به مهارتی ضروری تبدیل …

فرسودگی تحصیلی و راه مقابله با آن

[ad_1] فرسودگی تحصیلی هم، درست مانند فرسودگی اشیا یا بدنِ ما آزاردهنده است: لحظاتی که …

۷ روش برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

[ad_1] همه‌ی ما می‌دانیم که یادگیری زبان خارجی، فرایندی زمان‌بر است و نیاز به تلاش …

عوامل موفقیت در تحصیل چیست؟

[ad_1] موفقیت تحصیلی فرزندان در دوران تحصیل از دغدغه‌های اساسی بسیاری از والدین به شمار …

آیا زبان آلمانی سخت است؟

[ad_1] شاید شما هم شنیده‌اید که زبان آلمانی خیلی سخت است. خب یادگیری هیچ زبانی …

روش مطالعه شیمی؛ ۱۰ نکته‌ای که این درس را ملکه ذهن‌تان می‌کند

[ad_1] نظرتان درمورد شیمی چیست؟ شیمی برای بعضی افراد، یک درس شیرین است که به‌راحتی …

یادگیری زبان فرانسه در خانه با ٨ گام موثر

[ad_1] یادگیری زبان جدید، یعنی قدم گذاشتن به یک دنیای کاملا ناآشنا و عجیب‌و‌غریب، اما …

۱۷سال گذشت!!! بازیگر به رنگ خدا الان چکار میکند ؟

۱۷سال گذشت!!! بازیگر به رنگ خدا الان چکار میکند ؟     میدونی چیه؟ هیچکی …

بهنوش بختیاری سراغ خود کشی رفت (تصویر)

بهنوش بختیاری سراغ خود کشی رفت (تصویر)

بهنوش بختیاری سراغ خود کشی رفت (تصویر) بهنوش بختیاری این بازیگر دوست داشتنی که با …

ماجرای پلمپ رستوران و خانم الناز شاکردوست

ماجرای پلمپ رستوران و خانم الناز شاکردوست

ماجرای پلمپ رستوران و خانم الناز شاکردوست افتتاحیه یک فست فود در شرق تهران حاشیه …

غم مخور..

[ad_1] گر چه منزل بس خطرناک است و مقصد بس بعید هیچ راهی نیست کان …

بی ربط ترین اسمِ زندگیِ من

[ad_1] اِسما خیلی مهمن، خیلیتوی بیهوشی، وقتی عمل تموم شد و مریضو باید برگردونیم، بهش …

تخم مرغ شانسی

[ad_1] دیدی دوبار از تخم مرغ شانسیتچیز مسخره درمیاددفعه سوم دیگه دستت به خریدنش نمیرهرابطه …

فرق بین فرهنگ و تمدن چیست؟

[ad_1] به گزارش آلامتو به نقل از مردمان؛ قبل از هر چیز باید بگوییم که …

بنام پـــــدر

[ad_1] پدر یعنی تپش درقلب خانه پدر یعنی تسلط برزمانه پدر احساس خوب تکیه برکوه …

آموزش حروف الفبای زبان ترکی استانبولی

آموزش حروف الفبای زبان ترکی استانبولی الفبای زبان ترکی استانبولی همانند زبان انگلیسی با حروف …

شب هایت …..

[ad_1] کاش میان این همه شب هایتیک شب را همبا یاد من سرمیکردی تو بگو …

شیر یا خط

[ad_1] اصن بحث چرا سکه میندازیم خط اومد بمونــ شیر اومد نـــرو [ad_2] لینک منبع …

بنام مـــــادر

بنام مـــــادر یکی بهم گفت میخای بری بهشت؟ گفتم نه، اونجا فقط جای مادراس گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید