قالب وردپرس درنا توس

۱۵ A را بهتر بشناسیم

حق انتخاب
۱۵ A را بهتر بشناسیم

گروه خودرو- خودروی ۱۵ A را طی چند ماه آینده در خیابان و بزرگراه‌های شهر مشهد خواهید دید. این خودروی چینی صندوقدار که برند آن متعلق به شرکت چری است. از دو سال‌ونیم پیش پروژه تولید آن در کارخانه سواری‌سازی سناباد آغاز شد، ولی روند سریعی، برای تولید و عرضه به بازار خودرو کشور، به دلیل مسائل و مشکلاتی که برای حضور چری در ایران پیش آمد، طی نکرد.

تولید خودروی ۱۵ A در ایران دومین پروژه این شرکت چینی بعد از ۲۱ S است که هرچند ۲۱ S که قرار بود با همکاری ایران خودرو تولید شود به سرانجام نرسید، اما خط تولید ۱۵ A بالاخره توسط محمود احمدی‌نژاد افتتاح شد.
ایران خودرو با مشارکت یک شرکت خصوصی(سناباد خودرو) که سهم اصلی به این شرکت اختصاص دارد، ۱۵ A را در کارخانه سواری سناباد که در ۲۳ کیلومتری مشهد و در شهرک صنعتی مجموعه‌سازی توس قرار دارد، تولید می‌کند. این خودرو چندی پیش در شهر مقدس مشهد پیش فروش شد و طی چند ماه آینده به طور رسمی وارد بازار خودروی این شهر می‌شود.
اما آگاهی از مشخصات این خودروی چینی خالی از لطف نیست. ۱۵ A که در چین به نام Cowin شناخته شده، خودرویی با موتوری ۱۶۰۰ سی‌سی است که قرار است با قیمت ۱۲ تا ۱۳میلیون تومان به بازار عرضه شود. حجم باک این خودرو ۵۵ لیتر بوده و مصرف سوخت آن در ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی ۵/۷ لیتر می‌باشد.
این خودرو که در کلاس C قرار دارد در چین به صورت دوگانه‌سوز تولید شده، اما در ایران به صورت بنزین‌سوز و دوگانه‌سوز عرضه می‌شود. ترمز جلو ۱۵ A دیسکی و عقب کاسه‌ای است. حداکثر توان موتور این خودرو نیز ۸۷ اسب بخار می‌باشد. همچنین آپشن‌هایی همچون ABS و EBD می‌تواند به صورت سفارشی در ۱۵ A نصب شود.
مدیرعامل گروه صنایع تولیدی سناباد خودرو توس چندی پیش اعلام کرد که ۲۶۰ دستگاه از خودروی ۱۵ A تولید کرده که در مهرماه امسال وارد بازار خواهد شد.

همچنین بررسی کنید

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی (Sony) در این پست قصد داریم نحوه ی …

پاسخ دهید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.