قالب وردپرس درنا توس

تورم واژن پس از سزارین

[ad_1]

ممکن است برای یک زن تعجب آور باشد که پس از عمل سزارین احساس ناراحتی در فرج و واژن خود داشته باشد. چون سزارین به معنای بریدن شکم، و بیرون آوردن نوزاد از آن است. شاید زن فکر کند که این عمل بدون گذاشتن علائمی تنها او را زخمی می­کند. در حالی که برخی موارد ناراحتی و تورم ممکن است غیرطبیعی باشد. اغلب یک توضیح منطقی دارد.


هورمون

صرف نظر از نوع زایمان بارداری می­تواند تغییرات قابل توجهی در بافت دستگاه تناسلی خارجی و واژن ایجاد کند. تغییرات هورمونی باعث افزایش ترشحات واژن و احساس تورم در واژن و فرج می­شود. پس از زایمان می­توانید مطمئن باشید بافت حساس واژن به حالت قبل بارداری برمی­گردد.


فشار

مهم است بدانید که بارداری به خودی خود بر ساختارهای لگن از جمله واژن فشار وارد می­کند. مگر در زمانی که زن برای سزارین برنامه ریزی کرده باشد. به یا داشته باشید روند زایمان باعث برخی تورم­های واژن می­شود. فشار اعمال شده توسط انقباضات رحمی بر روی دهانۀ رحم و واژن بسیار قوی­ست. این به همراه افزایش جریان خون در منطقۀ لگن، اغلب منجر به برخی تورم ها در داخل و اطراف فرج و واژن می­شود.


هل دادن کودک از درون

یکی از چیزهایی که سخت­ترین مشکل خانم­های باردار است. انقباضات گردنۀ رحم قبل از زایمان است. در این موقعیت زن یک هم درد عمل و هم لگدهای کودک را تحمل و تجربه می­کند. مرحلۀ دوم زایمان معمولاً به مرحلۀ فشار شناخته می­شود که منجر به تورم اندام تناسلی خارجی و واژن می­شود. علاوه بر فشار ذاتی انقباضات رحمی تکرار این فشارها بر بافت حساس واژن سخت است.


تلاش ناموفق در کمک زایمان طبیعی

کمک پزشک در زایمان طبیعی می­تواند باعث تورم واژن و خروج شود و وقتی این اتفاق بیفتد، عمل سزارین نمی­شود. در این مورد مهم است که به پیروی از مراقبت­های بعد از عمل اقدام کنیم. که بهداشت نقش مهی دارد. البته گاهی تورم واژن طبیعی است .


علائم هشدار دهنده

توضیح علت تورم واژن برای بانویی که سزارین انجام داده است بی­ضرر می ­باشد. تنها اگر بعد از زایمان تورم واژن با درد، تب یا خونریزی غیر معمول همراه بود سریعاً باید پزشک و ماما را خبر کرد چرا که نگران کننده است.


ترجمه شده از: livestrong.com

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

خطرات زایمان طبیعی - چه چیزهایی باید بدانیم ؟ زایمان ، یک روند فیزیولوژیکی و طبیعی است که بدن ما برای آن ، طراحی شده است . زایمان ، بخشی از چرخه جنسی ماست . در اغلب شرایط و موقعیت ها ، زایمان واژینال ، یکی از روش های

خطرات زایمان طبیعی – چه چیزهایی باید بدانیم ؟

خطرات زایمان طبیعی – چه چیزهایی باید بدانیم ؟   خطرات زایمان طبیعی – چه …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.