قالب وردپرس درنا توس

دانلود فیلم های یوتوب توسط opera

 

دانلود فیلم های یوتوب توسط opera

 

دانلود ویدئوهای یوتوب یا دیگر ویدئوهای Stream که دارای پسوند

FLV می باشند توسط opera

روش اول:

ابتدا حافظه موقت یا Disk cache نرم ا فزار opera را روی ۱۰۰ مگابایت یا بیشتر قرار می دهیم (Disk cache میزان حافظه موقتی است که سایت های بازدید شده در آن ذخیره می شوند و به عنوان مثال زمانی که شما برای بار اول وارد یاهو می شوید این سایت از اینترنت بارگذاری می شود ولی برای بار دوم که وارد سایت یاهو شوید ، سایت یاهو از روی حافظه دیسک سخت بارگذاری می شود نه از روی اینترنت – بدیهی است این حافظه را باید نسبت به حجم ویدئو تنظیم کنید)
برای این کار ابتدا وارد منوی tools شده و سپس گزینه Preferences را انتخاب کنید و بعد از آن قسمت History را انتخاب کنید و مطابق شکل حافظه موقت را روی ۱۰۰ مگابایت یا بیشتر قرار دهید

دانلود فیلم های یوتوب توسط opera

حال ویدئو مربوطه را در یک صفحه جدید باز کنید (آدرس آن را در آدرس بار بنویسید) و صبر کنید تا کاملا بارگذاری شود.بعد از آن وارد درایوی که ویندوز روی آن قرار دارد شوید و مراحل زیر را طی کنید:
C:Documents and SettingsMohammad(computer name)Local SettingsApplication DataOperaOpera
مطابق شکل روی شاخه Cache راست کلیلک کرده و هر فایلی را با هر پسوندی Search کنید (برای این کار عبارت ستاره . ستاره را در کادری که دور آن خط کشیده شده وارد کنید) و بعد از آن Search را بزنید

دانلود فیلم های یوتوب توسط opera
دانلود فیلم های یوتوب توسط opera

حال نتایج را بر اساس سایز مرتب کنید و حجیم ترین فایل ، همان ویدئوی شماست.این فایل را در یکی از درایو ها (یا صفحه ویندوز یا هر جای دیگر) کپی کنید و پسوند آن را به FLV تغییر دهید. به همین راحتی دریافت فایل ویدویی انجام می شود.
نکته مهم : تا زمانی که فایل ویدئو را در یکی از درایو ها کپی نکرده اید ، اپرا را نبندید.

دانلود فیلم های یوتوب توسط opera

نکته مهم : هر بار فقط یک ویدئو را باز کنید و بعد از دریافت کامل آن اقدام به دریافت ویدئوی جدید نمایید

روش اول به این جهت مفصلا توضیح داده شد تا کاربران به اصول کارکرد Opera و همچنین نحوه کش کردن اطلاعات توسط این مرورگر آشنایی پیدا کنند و توصیه می کنیم برای دانلود ویدئو از یوتوب از روش دوم که بسیار راحت تر استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که فقط برای دریافت ویدئو از یوتوب می توانید از افزونه ها استفاده کنید و برای دانلود ویدئو از سایت های دیگر ، فقط روش اول قابل استفاده است

روش دوم با استفاده از extensions یا افزونه های اپرا :
اپرا از ورژن ۱۱ به بعد امکان استفاده از افزونه ها یا Extension ها را در اختیار کاربران قرار داد. افزونه ها ابزارهای کاربردی کم حجمی هستند که در قالب اپرا اجرا می شوند و همانطور که از اسمشان پیداست نمی توان آنها را به طور مستقل مورد استفاده قرار داد.
افزونه های بسیاری برای اپرا عرضه شده اند ولی ما فقط به افزونه هایی که برای دانلود فیلم های یوتوب است می پردازیم. برای دریافت افزونه ها باید ابتدا اپرا را باز کرده و سپس مراحل زیر را طی کنید :
Tools > Extensions > Get Extensions
حال می توانید با جستجوی افزونه موردنظر و کلیک روی گزینه Install افزونه های مورد نیاز را به راحتی نصب کنید.

در پایین چند افزونه را به همراه روش استفاده از آنها شرح داده ایم:

SaveFrom.net helper
با نصب این افزونه گزینه دانلود به پایین ویدوها اضافه می شود و به راحتی می توانید با کلیک روی گزینه دانلود ، ویدئو های دلخواه را دانلود کنید

دانلود فیلم های یوتوب توسط opera
پس از نصب این افزونه می توانید با کلیک روی گزینه دانلود به راحتی کلیپ در حال پخش را دانلود کنید

YouTube Downloader
این افزونه هم یکی از معروف ترین و بهترین افزونه های اپرا است که به کاربران امکان می دهد تا ویدئوی دلخواهشان را با کیفیت های متفاوت دانلود کنند و از افزونه قبلی قوی تر است.

دانلود فیلم های یوتوب توسط opera

www.nayab1.ir

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

آموزش روش های مختلف حفظ امنیت مرورگرها

  آموزش روش های مختلف حفظ امنیت مرورگرها امنیت و حفظ حریم شخصی، چیزهایی هستند …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.