قالب وردپرس درنا توس

دستگیری هکر سایت شرکت مخابراتی/ فروش اطلاعات کامل افراد توسط هکر جوان

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از جام جم، چندی پیش ماموران فتای استان البرز هنگام رصد فضای مجازی متوجه فعالیت یک سایت اینترنتی شدند که در آن فردی مدعی شده بود چنانچه شماره های افراد را با مشخصات کامل می خواهید فقط کافی است برای ما پیام بگذارید و با واریز مبلغی از صد هزار تا پنج میلیون تومان اطلاعات مورد نظر را برایتان فرستادن می کنیم.

 

همین آگهی اینترنتی کافی بود که پلیس به موضوع مشکوک شود و احتمال دهد فردی که این سایت را راه اندازی کرده با این کار قصد کلاهبرداری گسترده ای دارد.

 

کارآگاهان پلیس فتا تحقیقات را برای شناسایی و دستگیری صاحب این سایت اینترنتی آغاز کردند تا این که در ادامه متوجه شوند کاربران بسیاری در حال بازدید از سایت مورد نظر و ارائه سفارش هستند بنابراین ماموران با گزارش موضوع به بازپرس پرونده و هماهنگی قضایی برای این که کسی در دام متهم اینترنتی گرفتار نشود، این سایت را فیلتر کردند.

 

تجسس ها ادامه داشت تا این که ماموران «پلیس فتا» به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد فردی که این سایت را راه اندازی کرده از یک رایانه خانگی آن را هدایت می کند.

 

با مشخص شدن هویت این فرد ماموران چند روز پیش به خانه مورد نظر رفته و موفق به دستگیری مردی بیست و چهار ساله در یکی از محله های شهر کرج شدند.

در بازرسی از رایانه وی نیز فهرست ده ها میلیون شماره تلفن افراد که مربوط به شهر های مختلف بود کشف شد.

 

متهم با انتقال به پلیس فتای استان البرز مدعی شد نمی داند چه کسی این شماره ها را در رایانه اش ثبت و حتی برای فروش اطلاعات صاحبان شماره ها سایت اینترنتی راه اندازی کرده است.

 

تحقیقات از متهم اینترنتی ادامه داشت تا این که وی زبان به اعتراف گشود و گفت: سایت مربوط به یک شرکت مخابراتی را هک کردم و این اطلاعات را به دست آوردم.

 

متهم در اظهاراتش به افسر بازجو گفت: در حوزه اینترنت و فعالیت های رایانه ای تبحری خاص دارم. چندی پیش در فضای مجازی با مردی آشنا شدم که ادعا می کرد هکر است و می تواند در این زمینه به من آموزش دهد تا با نفوذ به سایت شرکت ها و سازمان های مختلف اطلاعات آن را به دست بیاورم. او نحوه هک کردن سایت ها را به من آموزش داد و پس از آن که اعتماد دوست اینترنتی ام به من جلب شد، اطلاعات سایت یک شرکت مخابراتی را به من داد و خواست تا آن را هک کنم. او مدعی بود با به دست آوردن شماره های مردم، می توانم اطلاعات آنها را بفروشم و از این راه پول کلانی به دست بیاورم.

 

وی یادآور شد: اول تصور کردم قصد شوخی دارد. بنابراین از او خواستم خودش یک بار آن سایت را هک و اطلاعات را خارج کند که این کار را برایم انجام داد. من به او زیادتر اطمینان پیدا کردم و تصمیم گرفتم خودم دست به کار شوم و این بار اطلاعات شرکت مخابراتی را خودم هک کنم. با انجام این کار و به دست آوردن بیش از ده ها میلیون شماره تلفن متعلق به افراد، سایتی برای فروش اطلاعات آنها راه اندازی کردم و اطلاعات تعدادی از شماره های مردم را به متقاضیان فروختم و آنها پول مورد نظر را به حسابم واریز کردند. وسوسه شدم تا بقیه اطلاعات و شماره ها را به سفارش دهندگان بفروشم که در اجرای ادامه فعالیتم ناکام مانده و دستگیر شدم.

 

رییس پلیس فتای استان البرز در این باره گفت: با دستگیری این جوان هکر برای او قرار قانونی صادر شد. اطلاعات و شماره تلفن های مردم دوباره به شرکت مخابراتی که از آنجا هک شده بود، بازگشت و از مسئولان آنجا خواسته شد ضریب ایمنی مراکز خود را بالاتر ببرند تا کسی نتواند به شبکه های رایانه ای آنها دسترسی پیدا کرده و اطلاعات افراد را هک و از آن سوء استفاده کند.

 

سرهنگ یزدان نیکنام افزود: بررسی ها نشان می دهد هکرهایی که به سایت های مختلف نفوذ پیدا می کنند معمولا افرادی هستند که به نوعی در بخش های مختلف همون سازمان یا اداره کار می کنند و به رمزهای اولیه دسترسی داشته و رمز درگاه های دیگر را به واسطه این رمزها پیدا کرده و اطلاعات را هک می کنند بنابراین از صاحبان این گونه مشاغل می خواهیم که افرادی مطمئن را در مراکزشان استخدام کنند. همچنین از مسئولان شرکت ها بویژه شرکت های مخابراتی می خواهیم تا ضریب ایمنی تجهیزات رایانه ای مراکزشان را تقویت کنند تا هیچ هکری نتواند به آن نفوذ و اطلاعات را سرقت کند.

 

۲۰۰۷


 

همچنین بررسی کنید

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سونی (Sony) در این پست قصد داریم نحوه ی …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.