روند بهبودی پس از رینوپلاستی

[ad_1]

شاید مانند بسیاری از بیماران از کبود شدن صورت و داشتن درد نگران هستید. بلی، کمی کبودی و درد وجود دارد، اما واقعیت این است که رینوپلاستی جراحی نسبتا آسانی است. در بسیاری از موارد، در مدت یک هفته وضعیت به حالت عادی باز می گردد. به یاد داشته باشید که تورم ها و تغییر شکل های پس از عمل جراحی تا حدود یک سال به طور کامل محو نمی شوند.

مشکل درد

پس از رفع اثرات بیهوشی، باید انتظار درد را داشته باشید. ممکن است در روز بعد، درد شما تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یابد. کمپرس یخ و داروهای ضد درد خوراکی به آسانی می توانند بسیاری از ناراحتی های پس از عمل را تسکین دهند. یک یا دو هفته پس از عمل، بینی شما نسبت به لمس حساس است.

اگر پس از عمل بینی شما به وسیله گاز تامپون شود، ناراحتی شما بیشتر می شود. اگر جراح از تامپون بینی برای کاهش خونریزی و تورم استفاده کند، پس از عمل و تا هنگامی که تامپون برداشته نشود، احساس درد و ناراحتی خواهید کرد.

اگر از تامپون استفاده نشود، میزان درد پس از عمل ۸۰ درصد کمتر است. جراحانی که از تامپون استفاده نمی کنند، همه زخم ها و برش ها را سوتور (بخیه می کنند و احتمال خونریزی را تقریبا به صفر می رسانند جراحان خوب رینوپلاستی از هر دو روش استفاده می کنند.

اگر تیغه بینی شما صاف (مستقیم شده است، ممکن است نگه دارنده تیغه بینی از طریق سپتوم در محل سوتور شده باشد تا سپتوم (تیغه بیتی) را در خط وسط نگه دارد. نگهدارنده ها تا حدی راه هوا را می بندند و پس از حدود یک هفته برداشته می شوند تا تنفس آسان تر شود سخت نگیرید.

پس از رفع اثرات بیهوشی، بیدار می شوند. کار سنگینی نکنید، اما اگر حالتان خوب است، می توانید به سینما یا برای صرف شام یه رستوران بروید یا حتی خرید کنید. اگر جراح از تامپون بینی استفاده نکند، رینوپلاستی یکی از راحت ترین اعمال جراحی زیبایی است چه چیزی را طبیعی بدانید.

کمی تورم و کبودی پس از عمل طبیعی است، اما تورم شدید و کبودی گسترده، طبیعی نیست، خونریزی مداوم نیز پدیدهای غیر طبیعی است. اگر اشکالی وجود دارد، با جراح تماس بگیرید. قضاوت درباره نتیجه بهبودی کامل پس از رینوپلاستی، به زمان زیادی نیاز دارد، احتمالا در مدت ۳۰ روز، تورم تا ۸۰ درصد کاهش می یابد، اما رفع ۲۰ درصد باقی مانده به شش ماه تا یک سال با پیشتر زمان نیاز دارد، در دوره بهبودی باید صبور، شکیبا و آگاه باشید.

اگر پس از عمل اول یا دوم احساس کردید بینی شما وحشتناک شده است، باید احساس خود را با جراح در میان بگذارید و گزینه ها را مورد بحث قرار دهید. احتمالا باید نظر پزشک دیگری را – که جراح به شما توصیه می کند – بشنوید. حتی می توانید خودتان از هر پزشکی که مناسب تشخیص دهید، نظرخواهی کنید.

مشاوره یا جراح و بحث با او جاده را برایتان هموار می کند. گاهی جراح در می یابد که نتیجه آن چیزی نیست که هر دو انتخاب کرده بودید، و در مورد بهتر کردن نتیجه، نظر روشنی ندارند. گاهی جراحان شما را برای اصلاح بیشتر به همکاران خود ارجاع می دهند.

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

تست هوش کودک به صورت تصویری

تست هوش کودک به صورت تصویری

تست هوش کودک به صورت تصویری تست هوش کودک به صورت تصویری تست هوش کودک …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.