قالب وردپرس درنا توس

هفته پانزدهم بارداری و دوقلویی

هفته پانزدهم بارداری و دوقلویی

 

 

بارداری دوقلو در هفته پانزدهم هم هیجان انگیز و هم ترسناک است. با پیشرفت علم تولیدمثل بارداری دوقلو بیشتر رایج شده است. زنانی که دوقلو باردار هستند با توجه بیشتر پزشکی دوران بارداری خوبی را پشت سر خواهند گذاشت.


شناسایی بارداری دوقلو

در هفته ۱۵ بارداری، بیشتر زنان از بارداری دوقلو خبردار می شوند. در گذشته زنان پس از زایمان متوجه بارداری دوقلوی خود می شدند. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و تست های پیش از تولد، در انتهای سه ماهه اول و یا در ابتدای سه ماهه دوم، مادر از تعداد فرزندان در راه اطلاع می یابد.


انتظارات مادر

در هفته ۱۵ بارداری مادر تغییرات فیزیکی مشابهی با جنین های خود خواهند داشت و یا این عوارض می توانند شدیدتر باشند. طبق سازمان بارداری آمریکا، زنانی کهبارداری دوقلو را تجربه می کنند، صبح ها تهوع شدیدتری داشته و سریعتر وزن اضافه می کنند. همچنین رحم این زنان سریعتر و بیشتر رشد می کند. در هفته ۱۵ بارداری برجستگی شکم نمایان می شود ولی در زنانی که دوقلوباردار هستند این برجستگی بیشتر خواهد بود.


تغییرات جنین ها

تغییرات تکاملی و رشد جنین های دوقلو همانند جنین های تنها است. در هفته پانزدهم بارداری جنین ها بیشتر به انسان شباهت داشته و دارای اندام هایی مانند اسکلت، ماهیچه ها و اعصاب است. اندام تناسلی کودک به تازگی شکل گرفته و برای تعیین جنسیت زود است. جنین در این مرحله چند اینچ طول داشته و یک یا دو اونس وزن دارد.


سندروم ناپدید شدن دوقلوها

گاهی اوقات بارداری دوقلو تشخیص داده می شود ولی در ماه های بعدی یکی از دوقلوها ناپدید می شود. این اتفاق در یک پنجم از بارداری های چندقلو رخ می دهد. اگرچه این سندروم در هر زمانی از بارداری می تواند رخ دهد ولی بیشتر در سه ماهه اول اتفاق می افتد. ممکن است پیش از هفته پاانزدهم بارداری یکی از جنین ها ناپدید شده باشد و مگر در صورت انجام اولتراسوند دیده نخواهد شد. در بیشتر موارد بارداری در صورت عدم وجود سایر مشکلات ادامه می یابد.


نکاتی درباره بارداری دوقلو

آزمایشات پیش از تولد در زنانی که چندقلو باردار هستند از اهمیت بیشتری برخوردار است. در حالی که سایر زنان در سه ماهه دوم بارداری، ماهی یکبار به ماما مراجعه می کنند، زنانی که در هفته ۱۵ بارداری متوجه بارداری دوقلو خود شده اند باید بلافاصله مراجعات دو بار در ماه داشته باشند. در این صورت این زنان با دقت بیشتری تحت نظر خواهند بود، چرا که زنانی که بارداری دوقلو را تجربه می کنند، پتانسیل بیشتری برای مشکلات باراری دارند.


امیدواریم این مطلب موردپسند شما عزیزان قرار گرفته باشد 

سایت نایاب

 

لینک منبع

قالب وردپرس

همچنین بررسی کنید

خطرات زایمان طبیعی - چه چیزهایی باید بدانیم ؟ زایمان ، یک روند فیزیولوژیکی و طبیعی است که بدن ما برای آن ، طراحی شده است . زایمان ، بخشی از چرخه جنسی ماست . در اغلب شرایط و موقعیت ها ، زایمان واژینال ، یکی از روش های

خطرات زایمان طبیعی – چه چیزهایی باید بدانیم ؟

خطرات زایمان طبیعی – چه چیزهایی باید بدانیم ؟   خطرات زایمان طبیعی – چه …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.